Lucie Zubalíková kromě bronzu získala na národním šampionátu v Trutnově i čtyři zlaté medaile. Nikdo lepší na severu Čech nebyl. „Jsem moc ráda, že jsem v silné konkurenci navázala na výkony z minulých akcí a opět po roce se stala několikanásobnou mistryní České republiky," usmívala se na konci prestižní dvoudenní akce šikovná plavkyně.

Mistrovství České republiky dvanáctiletého žactva hostil v polovině prosince Trutnov. Na vrcholné národní klání se celkem přihlásilo 320 závodníků a závodnic z osmaosmdesáti plaveckých klubů. Přijato nakonec bylo 170 plavců a plavkyň. „V každé disciplíně se představilo pouze osmačtyřicet závodníků a závodnic, kteří byli rozlosováni do šesti rozplaveb," informovala zástupkyně hodonínského klubu a maminka úspěšné plavkyně Jaroslava Zubalíková.

Její dcera se probojovala na národní šampionát díky úspěšným výsledkům na krajských závodech v Brně. „Časy, které si tam vyplavala, ji postavily na nejlepší pozici při startu všech disciplín," řekla Zubalíková starší.

Hodonínská naděje své účinkování na mistrovství zahájila závodem na dvě stě metrů volným způsobem. A od startu do cíle to byl boj o každý centimetr. Zubalíková si stále udržovala velmi malý náskok před Veronikou Tondrovou z Mladé Boleslavi. Nakonec vedení udržela, ale vítězku určilo až elektronické měřící zařízení, protože na první pohled nebylo jasné, kdo byl rychlejší.

Plavkyně OSP Hodonín nakonec zvítězila o šest setin sekundy a tím získala první titul mistryně České republiky mladšího žactva pro rok 2014.

Druhým závodem bylo sto metrů polohovým způsobem. „Na tuto distanci se dcera přihlásila po velkém přemýšlení a váhání. Risk se nakonec vyplatil, když do cíle doplavala na krásném třetím místě," hlásila zkušená funkcionářka. „Opět to byl velmi vyrovnaný závod, kde se holky navzájem přetahovali o přední místa," přidala.

Třetím závodem v sobotním dopoledni byla nejdelší dívčí distance plavaná na tomto šampionátu, což bylo osm set metrů volným způsobem. Zubalíková jako specialistka na dlouhé tratě si hned od startu vytvořila významný náskok, který si udržela až do konce. Hodonínská závodnice nakonec s přehledem zvítězila a získala pro sebe druhý titul mistryně republiky.

Členka slováckého klubu zahájila sobotní odpoledne polohovým závodem na dvě stě metrů, kde se plavou všechny styly. Při motýlku, znaku, prsech a kraulu se děvčata střídala na medailových pozicích. Zubalíková sice získala po padesáti metrech nepatrný náskok. Ten se ale podle disciplíny, která se plavala, zvětšoval či zmenšoval. Nakonec si hodonínská závodnice s viditelným náskokem doplavala pro další titul.

Závodnice ze Slovácka zakončila sobotní podvečer svoji oblíbenou disciplínou, a to na dráze čtyři sta metrů volným způsobem. „Závod měl podobný průběh jako dvojnásobná distance. Lucka díky dalšímu triumfu získala svůj čtvrtý titul a vyrovnala své úspěchy z Chomutova," uvedla Zubalíková starší.

V neděli se hodonínská plavkyně zúčastnila jediného závodu. Na čtyři sta metrů polohovým způsobem se Lucie Zubalíková velmi těšila. Od prvních metrů to vypadalo na další vítězství. Členka OSP Hodonín nakonec doplavala jako první. Po zbytečné chybě, kterou na trati udělala z nepozornosti či kvůli únavě, ale nakonec o vítězství i medaili přišla. „Je to škoda, ale na druhé straně Lucka i v nejtěžším závodě mistrovství ukázala, že plavat umí a že její výkonnost jde nahoru," dodala Zubalíková starší.