Durďák si v areálu holíčského zámku poradil i s druhým Rostislavem Puklem z Brna, třetí místo v absolutním pořadí bral nejlepší veterán nad čtyřicet let Dušan Tomčal. Rohatecký běžec zvítězil rozdílem šestnácti vteřin, Tomčal zaostal za vítězem o více než půl minuty. „Jsem obrovsky nadšený. Konkurence v Holíči byla velká, neboť tam startovali i běžci z Brna, Skalice, Holíče či Lipova. Mně se to ale prostě všechno sešlo a podařilo se mi vyhrát," radoval se v cíli Durďák.

Poslední vítěz celého Moravsko-Slovenského běžeckého poháru předvádí v posledních závodech výborné výkony, domácí triumf z roku 2012 ale pořád staví v kariéře nejvýš. „Výhra v Rohatci pro mě už napořád asi bude top, ale tohle řadím taky hodně vysoko," prohlásil Durďák.

Mezi ženami opět kralovala Irena Pospíšilová. Největší favoritka doběhla v absolutním pořadí na jednadvacátém místě, před druhou Lucií Johaníkovou měla obrovský náskok 141 vteřin. Třetí místo vybojovala nejlepší veteránka Erika Farkašová.

Sobotní závod poznamenalo velké vedro. „Byly to galeje," poznamenal Bíla. „Za těch čtyřiadvacet ročníků si nepamatuji, že by v Holíči někdy bylo takové tropické počasí," přidal poznatek známý atletický funkcionář a ředitel společného Moravsko-Slovenského běžeckého poháru 2016 Pavel Bíla.

Šedesátiletý činovník vyzvedl především neskutečné výkony veteránů nad sedmdesát let. Vítěz Vincent Bašista necelých devět kilometrů zvládl za 41:11 minuty, devětasedmdesá­tiletý Květoslav Hána za 52:58.

Celkem se poslední akce zúčastnilo 323 mužů, žen a dětí. Na start hlavního závodu se postavilo 220 běžeckých nadšenců, v mládežnických kategoriích startovalo 103 chlapců a dívek. „Nějak mi hlava nebere to, že v Holíči a dalších okolních obcích a městech, jako jsou Skalica, Hodonín nebo Jablonice, jsou atletické oddíly a spousta škol, navíc závod se koná v rámci Záhoráckého dětského poháru, a v Holíči nakonec startuje nejméně dětí," nechápavě kroutí Bíla hlavou.

„Přitom tratě okolo zámku jsou perfektní," připomíná. „Tak snad za rok toho bude víc," věří Bíla.