„Podařilo se nám zajistit osm kvalitních mančaftů. Místo Uherského Brodu, který nám na poslední chvíli svoji účast odřekl, jsme se domluvili s Mutěnicemi. Jejich přístup nás mile potěšil. V pátek večer dávaly dohromady družstvo, aby se mohly turnaje zúčastnit," uvedl předseda FC Nesyt a hlavní organizátor víkendového turnaje Jan Šnajdr.

Zaplněná tribuna viděla atraktivní duely, spoustu pohledných akcí i hezkých branek. „Úroveň byla velmi dobrá. V hale se smazaly rozdíly mezi jednotlivými týmy," tvrdí Šnajdr. „Družstva z nižších soutěží dělala velké problémy celkům z vyšších tříd, což bylo pro fotbal jenom dobře. Holky z divize tak viděly, že mohou hrát fotbal i s děvčaty z druholigových týmů," přidal.

Samotnou kapitolu tvořil pořádající tým, který bez porážky a obdržené branky došel až do finále, ve kterém porazil Myjavu 5:2. „Samozřejmě mě výsledky a výkony našich děvčat nesmírně těší. První místo si holky zasloužily," prohlásil Šnajdr.

Toho stejně jako další diváky překvapilo především vyřazení juniorky Slovácka, které nezvládly penaltovou loterii s Kopčany. „Takový je ale někdy sport," připomněl hodonínský předseda.

Hráčky Nesytu tak dokázaly navázat na svá vystoupení na Kamenex Cup v Uherském Brodě kde byly čtvrté, a v Myjavě. Na Slovensku jako jediný moravský zástupce skončil druhý. „Přitom jsme tam vyřadili i Šaľu, což je třetí tým nejvyšší slovenské soutěže," upozornil Šnajdr.

Hodonínským fotbalistkám pomáhá kvalitní zimní příprava. Druholigový tým se poprvé v letošním roce sešel šestého ledna. Od té doby absolvoval dva halové turnaje a několik náročných tréninků. „Scházíme se třikrát týdně," hlásí Šnajdr. „V úterý na umělé trávě U Červených domků, v pátek v tělocvičně na Základní školy Vančurova a v neděli chodíme na spinning ke Kropáčovi," hlásí známý funkcionář, který věří, že se Nesyt ve druholigové tabulce posune alespoň o kousek nahoru. „Doufáme, že jarní část sezony bude zcela odlišná od té podzimní. Máme totiž za sebou nejhorší půlrok v historii klubu," připomíná Šnajdr.

Základem úspěchu je dobrá gólmanka, kterou slovácký celek našel v Uherském Brodě. „Na půlroční hostování jsme získali Lenku Horákovou, která by měla z branky vytlačit Kristýnu. Lokajovou. Ta sice podávala v první polovině sezony velmi dobré výkony, ale zase nám chyběla v poli," řekl Šnajdr.

Ten stejně jako celý tým na šikovnou brankářku spoléhá. „Je to novinářka, takže nevíme, jak to bude všechno stíhat. Pokud nám však bude spolupráce vyhovovat, tak ji koupíme," prozradil šéf Nesytu.

Do kádru skvěle zapadly i Dominika Fojtů, Sára Ilčíková, Valerie Mišunová a Natálie Štorková. Hlavně Ilčíková s Mišunovou ukázaly velký potenciál. Problémem jsou naopak zdravotní problémy, které v současnosti trápí opory Koplíkovou a Dřímalovou. Záložnice Hodonína si na úterním tréninku bez cizího zavinění poranění nohu. „Po špatném došlápnutí má zlomenou kůstku," informoval Šnajdr. Stoperka Dřímalová je zase nemocná a užívá antibiotika. „Nevíme, kdy se připojí k týmu," krčí rameny.

Turnaje se nezúčastnily ani Bukovská s Bílíkovou a Ptáčková, Maršálková dala přednost mladším.

Fotbalistky Nesytu v zimní přípravě čekají přípravné zápasy s dorosty Veselím nad Moravou a Dubňany, juniorkou Slovácka a v generálce na jarní boje vyzve Myjavu.