„Přidělení pořadatelství do Hodonína je pro náš klub i celý region nejen velkou sportovní událostí, ale také výzvou a závazkem přesvědčit činovníky světové federace, že jsme schopni zvládnout tuto prestižní akci na nejvyšší úrovni,“ řekl předseda hodonínského klubu Richard Brhel.

Turnaj je dotovaný celkovou částkou tří tisíc dolarů. O vítězství budou bojovat junioři a kadeti nejen z Evropy, ale i z Japonska, Argentiny, Chile, Peru nebo Brazílie. V Hodoníně by se tak mělo objevit na tři sta padesát sportovců.

Z domácího klubu jsou v širší nominaci Vítězslav Podrazil, Karel Možíš, Radana Vránová, Jana a Lucie Novotné. V hodonínském centru mládeže trénují i další čeští reprezentanti Daniela Rozínková z Dobrého, Veronika Kmeťová, která v Hodoníně hostuje nebo dubňanská Barbora Blechová.

Největšími nadějemi českého týmu budou mezi juniory evropská sedmadvacítka – ostravský odchovanec Ondřej Bajger a v juniorkách evropská devětadvacítka Dagmar Blašková dvojka extraligového Frýdlantu, nebo její týmové kolegyně Karin Adámková s hodonínskou odchovankyní Kateřinou Tomanovskou či Simonou Šlehobrovou z Dobrého.

Také v kadetech bude mít česká reprezentace želízka v ohni. A to světovou jednadvacítku a evropskou dvojku čtrnáctilého Davida Reitšpiese z extraligové pražské Kotlářky, který se dostal až do finále Slovak open. Mezi kadetkami má slušné šance současná světová dvaatřicítka a evropská sedmička Kristýna Štefcová z pražského Slavoje.

Nominace české reprezentace:
Junioři: Bajger, M. Beneš, Seibert, Topič, Jandora, D. Beneš, Lebeda, Handl, Reitšpies, Pavlík.
Juniorky: Blašková, Adámková, Tomanovská, Šlehobrová, Tomanová, Štiková, Meidlová, Rozinková, Štefcová, Keroušová.
Kadeti: Reitšpies, Pavlík, Málek, Koblížek, Polanský, Prokeš, Němeček, Sikora, Sztula, Pluhař.
Kadetky: Štefcová, Hošková, Keroušová, Mynářová, Kapounová, Kmeťová, Stará, Blechová, Špačková, Sikorová.