Soutěžní ročník 2019/2020 nebyl ze známých důvodů dohrán. O účast v MOL lize pro další sezonu projevila zájem všechna družstva, která startovala v posledním ročníku, ale také družstvo DHC Plzeň jako první v pořadí 1. ligy žen před jejím anulováním. Exekutiva ČSH na svém jednání nominovala do MOL ligy pro sezónu 2020/2021 devět českých týmů, mezi nimiž jsou také dva týmy z hodonínského regionu -SHK Veselí nad Moravou a HK Hodonín.

„Soutěžní komise Českého svazu házené prověřila případná stanoviska aktuálních účastníků soutěže k možnému zařazení dalšího účastníka z České republiky i s ohledem na fakt, že je předpokládáno přihlášení pouze 4 družstev ze Slovenska. Dále jsme požádali o stanovisko také Slovenský svaz házené, jehož výkonný výbor schválil účast devíti českých týmů v MOL lize žen v soutěžním ročníku 2020/2021,“ okomentoval projednávání nominace českých týmů do MOL ligy žen předseda Soutěžní komise ČSH Petr Novák.

České týmy v MOL lize

Baník Most

Slavia Praha

Sokol Poruba

Zora Olomouc

Sokol Písek

Handball Club Zlín

SHK Veselí nad Moravou

HK Hodonín

DHC Plzeň

O účasti házenkářek z Veselí nad Moravou nebylo pochyb, ale mírné obavy panovaly v Hodoníně, který byl v uplynulém ročníku MOL ligy nejhorší z českých týmů a musel čekat na vyjádření svazu. „Pokud bychom nejvyšší soutěž v příští sezoně nemohli hrát, tak by to byla pro hodonínskou házenou tragédie. Myslím, že jsme v posledních měsících udělali dost proto, aby se klub trvaleji zařadil mezi domácí špičku. Příští rok budeme mít určitě vyšší ambice než letos,“ ujistil trenér Antonín Střelec, který se vrací na hodonínskou lavičku po čtyřech letech.