Závod startuje v sobotu 10. července. Na trati dlouhé 2210 metrů se koná pod názvem 12°AV Auto Slovácký kopec, která je na silnici mezi obcemi Násedlovice a Čejč.

Pořadatelům z ARC Kyjov dorazilo více jak sto dvacet přihlášek jezdců zvučných jmen se superrychlými vozy.

„Z absolutní špičky seriálu Liqui Moly Berg Cup nechybí nikdo, takže se diváci mají zase na co těšit,“ říká hlavní organizátor závodu Stanislav Firtl. „Souboje o celkové vítězství budou vyrovnané, přesto bude na startu několik favoritů,“ dodává.

Mezi hlavní kandidáty na vítězství patří z řad otevřených vozů vedoucí jezdec seriálu Aleš Mlejnek, který se tradičně představí s formulí Opel Lotus, Michal Novický s formulí Reynard 032 F3 nebo Miloš Zmeškal s Reynardem 97D F3000.

Na skalp formulových vozů si brousí zuby druhý v celkovém pořadí David Komárek s vozem Mitsubishi Colt Evo 550+.

Na Slovácku se představí i Švýcar Bruno Ianniell s legendární Lancií Delta S4, Rakušan Felix Pailer s Lancií Delta Integrale, jeho krajané Michael Jelinek se Subaru Imprezou a Christof Beck, rovněž na Lancii Delta S4.

V nabité konkurenci se budou určitě chtít prosadit do absolutní TOP 10 i jezdci s vozy BMW, Slovák Tomáš Erdélyi, Pavel Ulman, Jiří Sedláček či Ivo Krampota.

O dobré umístění se budou chtít porvat i Vladimír Vitver s Lotusem WR9, Martin Zeman s Mitsubishi Lancerem Evo VI, Drahoslav Šubert s Mitsubishi Lancerem Evo IX, Petr Pleša s formulí Reynard 09 Ninja nebo loňský mistr střední Evropy Marek Rybníček.

Na startu nebudou chybět ani historické vozy, kde k jasným favoritům patří Libor Jelínek s BMW 3.5 CSLi, Radovan Táborský s Fiatem 128 A Rally či slovenský jezdec Ladislav Kozmann s VW Scirocco.

Celý závodní víkend začíná tréninkovými jízdami v sobotu v 8.00. Závodní jízdy začínají od 13.00. „Ten samý program platí i na neděli,“ říká Firtl.

Diváci, kteří nebudou přímo na závodišti, mohou závody sledovat alespoň online na webových stránkách www.berg-cup.cz. Na těchto stránkách naleznete všechny informace k závodu, ale i k celému seriálu Liqui Moly Berg Cup 2010.