„Běželo se mi těžce. Před dvěma týdny jsem byl nemocný, takže se do formy teprve dostávám," přiznává Milan Viktora, který i o vánočních svátcích strávil spoustu času na veslařském trenažéru.

„Jsem v plné přípravě, takže toho teď moc nenaběhám. Chodím se vyklusat jednou týdně na třicet minut," informuje.

Známý veslař se i přesto znovu probojoval do elitní desítky Štěpánského běhu. I když loni Viktora zvládl náročnou trať za 28:42 a skončil pátý, ani za letošní výsledek se nemusí stydět. Hodonínský rodák v silné konkurenci předních českých vytrvalců obstál, v cíli populárního vánočních podniku byl za všech okresních sportovců nejdříve. „Jsem spokojený. Čas byl podobný jako loni, zase jsem skončil v desítce," pochvaluje si Viktora.

Ten se však po většinu roku věnoval hlavně veslování. Hodonínský odchovanec poslední čtyři sezony hájí barvy ČVK Brno. Letos poprvé sám usedl na skif. Změna v kariéře přinesla snaživému závodníkovi slušné výsledky. Na mistrovství Evropy Viktora skončil jedenáctý, na světovém šampionátu byl mezi muži patnáctý. „V příštím roce chci dosáhnout ještě lepších výsledků," říká Viktora.

Před sebou má velké výzvy. V zimě se šestadvacetiletý veslař pokusí překonat český rekord na trenažéru, zabodovat chce i na domácím mistrovství republiky, které se koná v Hodoníně.

Vrcholem roku 2017 je mistrovství světa v Račicích, kde by se Viktora rád představil ve skifu.

Člen Českého veslařského klubu Brno se stále nevzdává ani olympijského snu. Účast v brazilském Riu Viktorovi unikla, za čtyři roky by se však poctivý veslař pod pěti kruhy rád ukázal „Tentokrát už na olympiádu pojedu," věří.

Do Brazílie se chtěl Viktora kvalifikovat ve čtyřce bez kormidelníka mužů lehkých vah, do které ale nakonec ani neusedl. „Dal jsem přednost skifu," říká.

Právě na něm by rád dovesloval až do Tokia. Náročná mise končí v roce 2020.