Hlavní hvězdou utkání byla porubská gólmanka Sabina Bártová, která přiváděla hostující hráčky k šílenství. Jen za první poločas chytila šest čistých náskoků a hlavně její zásluhou tak úřadující mistr vedl v poločase od dva góly.

„Tam se určitě zápas zlomil. My jsme v prvním poločase byly lepší, ale neproměnily jsme spoustu vyložených, ale to zdůrazňuji vyložených šancí. To nás zlomilo," přiznala po utkání opora Veselí Lenka Fleková.

Poruba začala na palubovce úřadovat po pauze, kdy hned v úvodu odskočila na rozdíl šesti branek (17:11) a v pohodě si dokráčela pro jasnou výhru. „Nejhorší na tom pro nás je, že Poruba nehrála tak dobře, že bychom tady měly prohrát o osm gólů. Nechci se vymlouvat, ale máme úzký kádr, což bylo znát. Navíc snad polovina holek bojuje s nemocí, berou antibiotika. I proto nás už Poruba po pauze jasně přejela," pronesla Fleková.

I zkušená spojka souhlasila s tím, že hlavní hvězdou zápasu byla gólmanka Sabina Bártová. „Zápas jí doopravdy vyšel. Ale nebylo to tím, že bychom ji neznaly. Už jsme proti ní hrály, ale tentokrát prostě měla svůj den," usmála se Fleková.

Z porážky nedělala velkou vědu. „Musíme jít dále, ale opět se potvrdilo, že v Ostravě se nebude vyhrávat lehce. A to myslím upřímně bez toho, že bych na něco narážela. My jsme ve druhém poločase nenašly recept na jejich obranu a spíše trápily. Výhodou Poruby proti ostatním celkům Interligy je i to, že mají dostatečně široký a kvalitní kádr. Mohou sestavu prostřídat, šetřit silami a pořád mají prakticky stejně silnou sestavu na palubovce. To je znát," dodala Fleková.

Sabina Bártová po zářila štěstím, ale výhru i svůj vynikající výkon brala s pokorou. „Je pravda, že v prvním poločase jsme ztrácely hodně míčů a já svými zákroky týmu pomohla. To mě moc těší, že se od mých zákroků odrazily. Ale musím jim i poděkovat, že mi hodně pomáhaly a dost mě i hecovaly. To je pro každého hodně důležité," poznamenala Bártová.

Trenér Veselí Pavol Jano uznal, že Poruba vyhrála zaslouženě. „Domácí po pauze dobře zareagovali vysunutou obranou na naší hru, čímž nám vzali trumfy na obrat v utkání. Pak jsme už ani neměli síly na to, abychom zápas zdramatizovali," uvedl Jano.

Asistent trenéra Poruby Martin Múdry měl i přes vysoké vítězství k výkonu svého celku výhrady. „Výkon v prvním poločase nebyl z naší strany dobrý a nebýt Sabiny Bártové, skóre bylo zcela jiné. My ale vedli a to nás uklidnilo. Po pauze jsme už začali hrát podle představ, což se projevilo i na výsledku," dodal Múdry.

V interlize házenkářek už tak není žádný celek bez porážky. V osmém kole totiž kromě Veselí neuspěly ani Michalovce, za které poprvé nastoupila šestačtyřicetiletá brankářka Lenka Černá, bývalá reprezentantka a současná asistentka trenéra u slovenského národního týmu.

Most, který Michalovce zdolal 25:24, má v čele tabulky dvoubodový náskok před Porubou a Šaľou.

Interliga, 8. kolo –

DHC Sokol Poruba – Veselí nad Moravou 29:21 (11:9). Branky: Tóthová 7, Chrenková 7, Hrbková 6, Poznarová 2, Adámková 2, Uhráková 2, Révajová 1, Rechtorisová 1, Selucká – Salčáková 8, Štěrbová 6, Kočí 3, Chmelařová 3, Tomečková 1. Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Jan Kosmák. Vyloučení: 3:3. Sedmimetrové hody: 2/2:3/3. Diváci: 200.

DHC Sokol Poruba: Doláková, Bártová – Tóthová, Lešková, Chrenková, Poznarová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Osinová, Révajová, Uhráková, Mičiníková, Selucká, Mýlková. Trenér: Ján Beňadík.

HC Britterm Veselí n. M.: Vyhlídalová, Zvoničová – Rajnohová, Kratochvílová, Jagošová, Drotárová, Štěrbová, Jandásková, Vynklárková, Vinyatynská, Tomečková, Nejezchlebová, Chmelařová, Fleková, Kočí, Salčáková. Trenér: Pavol Jano.