V první utkání si ratíškovická stolní tenistka smlsla na Jordánce El Sayegh. Vacenovská dovolila soupeřce uhrát ve čtyřech sadách jen osm míčků. Pak hodonínská odchovankyně Iveta Vacenovská porazila na katarském Pro tour šestašedesátou hráčku světového žebříčku Korejku Song Ma Eun v šesti setech.

V posledním utkání kvalifikační skupiny stačí čtyřiadvacetileté hráčce k prvenství i těsná prohra v sedmi setech se Zhou Yikan ze Singapuru. „Věděla jsem, že jsem potřebovala vyhrát tři sady k vítězství ve skupině. Po oba dny byl můj cit pro míček dobrý. Potěšilo mě, jak jsem hrála a že jsem nedělala příliš mnoho chyb,“ uvedla pro ITTF čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka.

Ta s přehledem vyhrála první set. Ale v dalších dvou měla problémy. „Prohrála jsem druhou sadu a v koncovce i třetí. Pak jsem si řekla, že musím hrát jako včera, když jsem porazila Song Ma Eum. V tom zápase jsem cítila, že hraji dobře. Zkusila jsem hrát uvolněně a zbavit se nervozity,“ řekla třiaosmdesátá hráčka světového žebříčku.

To se podařilo. Vacenovská vyhrála následující tři sety a postoupila jako vítězka kvalifikační skupiny.

V prvním kole čtyřhry na Qatar open čekel na Vacenovskou s Maďarkou Lovas íránský pár Omrani Samadi. S tím si Středoevropanky hravě poradily. Ve druhém kole přešly i přes Japonky Fukuharu s Hiranou. Postoupily tak do pátečního osmifinále.