Třetí kolo bylo konečnou stanicí pro Petra Korbela i Ivetu Vacenovskou a Renátu Štrbíkovou, které však společně prošly mezi posledních osm dvojic ve čtyřhře. Ve čtvrtfinále proti Maďarkám Krisztině Tóthové a Georgině Potaové měly tři mečboly a sahaly po medaili, ale nakonec prohrály 3:4.

Přestože Štrbíková nebyla proti Turkyni Chu Melekové v pozici favoritky, z jasné záležitosti se vyklubalo sedmisetové drama. Hlavně proto, že havířovská rodačka za stavu 1:3 na sety a 2:9 nečekaně vstala z mrtvých a málem utkání úplně otočila. „Původní taktika na ni vůbec neplatila. Odvázala jsem se, začala jsem do toho střílet, i úplné nesmysly, ale chodilo to na stůl,“ vysvětlila Štrbíková.

V polovině rozhodující sady jí však soupeřka utekla na 6:10 a bylo po nadějích. „Byl tam smůlovatý míček, místo 7:9 to bylo 6:10. Ale ona byla hodně dobrá a asi lepší,“ dodala na adresu desáté hráčky evropského pořadí.

Do osmifinále neprošla ani její deblová parťačka Vacenovská, která sice obávané Lucemburčance Ni Sia-lien vzala úvodní sadu, ale to bylo všechno. Soupeřka, která Vacenovskou hladce přehrála i v rámci pondělního utkání družstev, ovládla stůl.

„Hrát se s ní dá, ale to se musí dodržet taktika, hrát bezchybně a vydržet tak čtyři sety. To je pro mě momentálně nemožné,“ řekla Vacenovská, která pak se Štrbíkovou svedla dramatickou bitvu o medaile proti maďarskému páru Tóthová, Potaová.

České hráčky vedly už 3:1 na sety a 5:1 v další sadě, přesto soupeřkám podlehly. „Je to trestuhodné. Je úplně jedno, kdo je na druhé straně stolu, když už jednou dokážeme získat takové vedení, musíme zápas vyhrát,“ uvedla Štrbíková. „Rozhodně jsme nepolevily, ani neznervózněly. Prostě nás Maďarky přehrály.“

V koncovce závěrečného setu za stavu 10:8 podávala Štrbíková. První míček šel po krátké výměně do síťky, druhý zahrály Češky mimo stůl. „Servis byl v pořádku, bohužel nám chyběl kousek štěstí. K tomu se nedá nic víc říct. Nejsem si vědoma žádné naší chyby,“ prohlásila Štrbíková. Vacenovská označila porážku za největší zklamání v dosavadní kariéře. „Měly jsme medaili doslova na dosah, blíž už to nejde,“ řekla.