„Historie se bohužel opakuje. Pro mě je to tragédie, protože v Hodoníně jsem ještě nikdy neuhrála dobrý výsledek," kroutila hlavou česká jednička. Vacenovská marně dumá na tím, proč se jí před rodinou, kamarády a známými nedaří. „Těžko říct, čím to je. Může to být přemotivovaností nebo větším tlakem. Ale ať už na posledním mistrovství republiky nebo teď, tak se mi tady nedaří. V Superlize proti Hodonínu sice dokážu vyhrát, ale nikdy nepodám takový výkon, jaký bych chtěla. Ani proti Německu to nebylo z mé strany optimální," pronesla hráčka rakouského Lincu – Froschbergu.

Devětatřicátá hráčka světa se chtěla v úterý předvést. Proti silným Němkám toužila uspět. Velkou motivaci měla Vacenovská především v prvním zápase proti Wu Ťia-tuo, která rodačku z Ratíškovic porazila na olympijských hrách v Londýně. „Jenom kvůli tomu, že hraji proti svojí přemožitelce, jsem větší motivaci neměla. Wu Ťia-tuo jsem nikdy neporazila. Kdyby tam stál kdokoliv jiný, třeba bych dnes vyhrála. S ní ale prohrávám pořád dokola," smutnila Vacenovská, která proti druhé nejlepší Evropance vyhrála první a třetí set. Ve zbytku utkání pak dominovala mistryně Evropy ve dvouhře z roku 2009.

„Jde o taktiku a nedělat chyby. Tři sety jsem hrála špatně takticky a udělala tři zbytečné chyby. Tím jsem dostala soupeřku na koně. Když Wu Ťia-tuo vede, tak samozřejmě hraje lépe," pravila Vacenovská. „Ten zápas byl ale můj, měla jsem ho vyhrát," litovala.

Česká jednička v úterý prohrála i s druhou hráčkou německého Kroppachu Kristin Silbereisenovou. „Soupeřka hrála dobře, do ničeho mě nepustila. Já jsem naopak hrála špatně," nevymlouvala se Vacenovská.

Parta kouče Miroslava Cecavy si tak v kvalifikační skupině Championships divize B připsala první porážku. „Favoritem jsme ale proti Německu nebyly. Prohrály jsme sice 1:3, ale nemáme být z čeho zklamané. Uhrály jsme slušný výsledek, i když to mohlo být i lepší," uvědomovala si Vacenovská.

Podle ní byla blízko k vítězství především Dana Čechová. „Na to, že to bylo Německo, jsme mohli vyhrát. Máme silný tým, ale nezvládli jsme to," uvedla Vacenovská. Hodonínské odchovankyni nepomohly ani solidně zaplněné ochozy. „Atmosféra byla parádní. Divákům děkujeme," dodala.