Nejen všichni delegáti chtěli slyšet, jak se k současnému stavu naší kopané vyjádří předseda ČMFS Pavel Mokrý. Ten však nakonec kvůli problémům se stadionem na evropském šampionátu U 19 na Valné hromadě chyběl.

Tak se k tomuto ožehavému tématu kriticky vyjádřil předseda OFS Petr Kotásek:
„Současná situace je neudržitelná. Lednová Valná hromada ČMFS by měla udělat razantní krok,“ prohlásil Kotásek. Ten je toho názoru, že by měla být v lednu mimořádná valná hromada, která by odvolala stávající výkonný výbor svazu, proti čemuž delegáti neměli námitky.

To, co nejvíc trápí fotbal v okrese Hodonín, nastínil za Komisi rozhodčích a delegátů svazu Lubomír Řičica, v našem regionu totiž chybí rozhodčí. Diskuze se rozpoutala ohledně poplatků za absenci mládežnických týmů. Nakonec si delegáti odhlasovali kompromisní návrh. Jako host se dostal ke slovu také starosta Hodonína Lubor Šimeček, který přislíbil pomoc fotbalu v okresním městě. Po přestávce přišlo na pořad předávání trofejí za vítězství v soutěžích, na snímku přebírá z rukou předsedy OFS pohár za okresního přeborníka trenér a starosta Kněždubu Libor Grabec.