Nejprve porazily Rumunky Szosz s Ciobanu Srbky Holok s Lupulescu. Ještě větší drama nabídl duel mezi polskoruským párem Kusinska, Noskova a německým duem Krieghoff s Schuh. První dva sety vyhrál emocemi nabitý pár z Polska a Ruska 15:13 a 12:10. Pak se ale karta začala obracet a nakonec se z postupu radovaly Němky. „Nebyly jsme v roli favoritů. Pár, který jsme teď porazily, byly nasazené jedničky. Hrály jsme odvážně, a nakonec v pátém setu se nám podařilo úvodní nástup dovést do vítězného konce,“ usmívala se německá trenérka Dana Weber.

Její svěřenkyně vypadaly oproti soupeřkám ledově klidné. „Klidně vypadaly, ale uvnitř to samozřejmě vřelo a byly nervózní. V tom okamžiku, kdy se jde do pátého setu, tak napětí stoupá. Ale dokázaly dodržet taktické pokyny až dokonce. Velice by mě potěšilo, kdyby vyhrály i finále,“ přeje si Weber.

Ale s rumunským párem to nebudou mít lehké. „Jsou velice dobře sehrané, jelikož spolu hrají už od žákyň. Hrála jsem s nimi už ve finále na mistrovství Evropy 2008, kde jsme prohrály. Ale dokud není dohraný poslední míč, tak není nic rozhodnuté. A pokud mé hráčky podají takový výkon jako v semifinále, tak bychom je mohli porazit,“ myslí si německá trenérka.