V I. kategorii měl SK MG Břeclav dvě želízka v ohni. Ela Majerníková nezaváhala ani v tomto veledůležitém závodě, stala se přebornicí JMSO a zajistila si přímý postup na MČR. Vzestup formy po celou dobu jarního závodního období dokázala zúročit Kristýna Hrdinová a zaslouženě vystoupila na stříbrný stupínek a také se představí 2. června v Dubňanech.

Ve II. kategorii nezklamala Adéla Baranovská, vyhrála sestavu bez náčiní i se švihadlem a vybojovala tak druhý přebornický titul a přímý postup. Chybičky ve švihadle stály cenné body Anastázii Kosmákovou, Valentýnu Mrázovou a Jolanu Koulovou a výsledkem byla desátá, jedenáctá a dvanáctá příčka, dvacátá sedmá skončila Bianka Martinkovičová a dvacátá osmá Veronika Kružíková.

Tereza Baranovská startuje ve III. kategorii, kde cvičí děvčata povinnou sestavu s obručí a volnou s míčem. Obě svá vystoupení zvládla na výbornou a v konkurenci třiceti dvou závodnic vybojovala krásné čtvrté místo a na MČR bude součástí čtvrtého družstva jižní Moravy.

Ve IV kategorii podala vyrovnaný výkon ve stuze i kuželech Marta Líbalová, získala stříbro a další účast na MČR pro SK MG Břeclav. Velmi dobře zacvičily i devátá Stanislava Kaňová a desátá Klára Kružíková. Favorizovaná Anastasia Komarova bohužel hrubě chybovala v obou sestavách a zklamáním pro ni i trenérky bylo až třinácté místo, její sestra Maria skončila osmnáctá. Alma Ciprysová se doslova protrápila sestavou s kužely a nalomená psychika poznamenala i cvičení se stuhou, výsledkem byla až dvacátá příčka.

V kategorii žen se již tradičně sešla největší a nejkvalitnější konkurence. Břeclavanky podaly hezké a vyrovnané výkony v obou sestavách a od postupových míst je dělily jen desetiny bodu. Karolína Koulová v součtu obou známek nakonec obsadila sedmé místo, osmá byla Tereza Zemánková, jedenáctá Eliška Harťanská a čtrnáctá Natálie Švrčková.

V neděli 2. června pořádá SK MG Břeclav ve Sportcentru Želva Dubňany mistrovství České republiky v kombinovaném programu moderní gymnastiky, na kterém se představí i osm zástupkyň našeho oddílu. Srdečně zveme všechny příznivce tohoto krásného estetického sportu.

SOŇA HARŤANSKÁ