Z vítězství se letos radovala děvčata z Nových Sadů, druhé skončily Nezdenice a třetí příčku obsadily žákyně hodonínského Nesytu. Domácí Vlkoš byl pátý, béčko pořadatelského oddílu nedalo v sedmi zápasech ani gól, skončilo šesté.

Na turnaji se představilo sedm týmů. Kromě dvou domácích celků do Vracova přijely dvě mužstva Brušperku, ženy Nezdenic, žákyně Nový Sadů a Hodonína. „Je čím dál těžší zajistit solidní účast na takovém turnaji. Týmy chtějí do Vracova přijet, což předběžně i přislíbí, ale týden před turnajem zavolají, že jim klub neuhradí startovné, že by se museli složit na dopravu, že je to daleko," uvedl předseda TJ Sokol Vlkoš a hlavní organizátor turnaje Josef Novosad.

„Letos jsme měli předběžně zajištěno deset týmů, z toho dva kluby ze Slovenska. Ale těsně před začátkem turnaje se nám pět týmů odhlásilo. Byly to docela nervy abychom zajistili alespoň sedm týmů,“ doplnil.

Turnaj se nakonec vyvedl. Ve vracovské sokolovně bylo odehráno jednadvacet zajímavých duelů, ve kterých padlo čtyřiapadesát branek. Z vítězství se nakonec radovaly žákyně FK Nové Sady. Celek z Hané prohrál pouze s druhými Nezdenicemi. Třetí byly žákyně hodonínského Nesytu. Mladý tým doplnily během turnaj i hráčky prvního mužstva Koplíková s Lokajovou.

Nejlepší hráčkou turnaje byla trenéry vyhodnocena opora Nových Sadů Zdena Hekelová Cenu pro nejlepší brankářku převzala Veronika Studená z týmu Brušperku A. Šest branek, nejvíce ze všech, nastřílely hodonínská Markéta Koplíková a Katka Marková, která hájila barvy Nových Sadů..

„Přestože se naše děvčata umístila až na pátém a šestém místě, musíme být s turnajem spokojení. Pro nás je důležité, že máme k dispozici dvacet děvčat, které si všechny zahrály. A to nám ještě dvě holky před turnajem onemocněly," řekl Novosad.

„Mladé holky se navíc přesvědčily, že hrát se dá s každým. Statečně bojovaly a sebraly body i zkušeným týmům. To je dobrý příslib před jarní částí sezony,“ pokračoval Novosad, který nezapomněl poděkovat ani dvojici zkušených rozhodčích. „Pan Řičica i pan Slížek zvládli svoji roli velmi dobře. S velkým přehledem odřídili všech jednadvacet zápasů. V některých utkáních to ale vůbec neměli jednoduché, protože se na palubovce i dost jiskřilo. Rozhodně to nebyl žádný balet,“ pravil Novosad.

Předseda TJ Sokol nezapomněl ani na pracovníky DDM Vracov. „Bez jejich pomoci nemělo pětašedesát hráček a další padesátka přihlížejících hlad ani žízeň,“ ocenil spolupráci Novosad.

Ani po skončení turnaje nebudou Vlkošanky zahálet. „Turnaj je pro nás takový milník, kdy končí zimní klid a začíná příprava na jarní část sezony. Měsíc se budeme připravovat v domácích podmínkách, pak absolvují holky čtyřdenní soustředění na Slovácku. Během přípravy chceme odehrát čtyři přípravné utkání,“ nastínil program zimní přípravy divizního týmu kouč Sokola Richard Hýbl.

Vedení Sokola by rádo v klubu přivítalo další nové hráčky. „Hledáme děvčata, kterým se fotbal líbí a rády by pro sebe něco chtěly udělat a zkusily tento oblíbený sport," řekl další člen realizačního týmu Vlkoše David Novosad.

Děvčata, která chtějí fotbal ve Vlkoši zkusit, mohou kontaktovat vedení ženské kopané na webových stránkách oddílu www.fotkyzfotbalu.ic.cz, nebo přijít do haly ve Vracově v pondělí nebo ve čtvrtek. Tréninky jsou od osmnácti hodin. „Záleží na chuti a odhodlání, na věku ne,“ vzkázal Josef Novosad.

Výsledky:
Nezdenice – Vlkoš 2:0, Nové Sady žákyně – Nesyt žákyně 2:0, Brušperk žákyně – Vlkoš B 0:0, Brušperk – Nezdenice 0:2, Vlkoš – Nové Sady žákyně 0:1, Nesyt žákyně – Brušperk žákyně 1:0, Nové Sady žákyně – Brušperk 5:1, Brušperk žákyně – Vlkoš 0:5, Nezdenice – Nové Sady žákyně 2:0, Nesyt žákyně – Vlkoš B 1:0, Brušperk žákyně – Brušperk 1:4, Vlkoš B – Vlkoš A 0:0, Brušperk žákyně – Nezdenice 1:2, Vlkoš B – Brušperk 0:3, Nesyt žákyně – Vlkoš 0:2, Nové Sady žákyně – Brušperk žákyně 5:2, Nezdenice – Vlkoš B 0:0, Brušperk – Nesyt žákyně 1:3, Vlkoš B – Nové Sady žákyně 2:0, Nesyt žákyně – Nezdenice 4:1, Vlkoš – Brušperk 0:1.
Celkové pořadí:
1. FK Nové Sady žákyně (15:5, 15 bodů), 2. Sokol Nezdenice (9:5, 13), 3. FC Nesyt Hodonín žákyně (9:6, 12), 4. SK Brušperk A (10:11, 9), 5. Sokol Vlkoš A (7:4, 7), 6. Sokol Vlkoš B (0:3, 3), 7. SK Brušperk žákyně (4:17, 1)