„S výsledkem jsem spokojený. Holky zaslouží pochvalu za to, že i za nepříznivého stavu dokázaly zápas otočit,“ uvedl hostující kouč René Gärtner. Jeho tým však musel o povinné body tvrdě bojovat.

Domácí házenkářky totiž vyrukovaly do derby s nečekanou posilou. V kunovické sestavě se objevila i Lenka Fleková. Bývalá dlouholetá reprezentantka ukončila před dvěma lety kariéru, v neděli se ale na palubovku vrátila, aby poslednímu družstvu pomohla k bodům a především k záchraně první ligy. „Holky jsem upozorňoval, že to nebude jednoduchý zápas, což se potvrdilo. Kunovice nepatří na poslední místo. Proti nám navíc nastoupila Lenka Fleková, uzdravila se Patricie Jurasová, což byly klíčové hráčky soupeře. Domácí tým hrál výborně,“ ocenil výkon rivala Gärtner, jenž právě v Kunovicích vede žákyně. Duel na Bělince ale nijak zvlášť neprožíval.

V oboustranně nervózním a nepřesném úvodu dlouho kralovaly brankářky Tobiášová s Nejezchlebovou. Stovka diváků na první gól čekala do šesté minuty, kdy skóre otevřela hostující Budayová.

Rozháranou hru plnou laciných chyb a zbytečných ztrát přerušil až oddechový čas domácího kouče Slováka. Pauzu ale potřebovaly i hostující hráčky, které se na začátku střetnutí viditelně trápily. „Měli jsme herní pauzu. Hodonínská hala je vytížená a pořád obsazená, takže příprava na zápasy není jednoduchá. Tréninkový výpadek byl v první půli patrný,“ říká Gärtner.

Favorit se dlouho nemohl dostat do tempa a první poločas prohrál rozdílem dvou branek. Domácí tým střelecky táhla hlavně uzdravená Jurasová, ke které se občas přidala i Balážová nebo právě Fleková.

Hodonínu pomohla až poločasová přestávka a zvýšený hlas kouče Gärtnera v kabině. „Domluva byla důrazná, ale šlo hlavně o to, abychom byli přesnější a důslednější v koncovce,“ vysvětluje hostující kormidelník.

Hostům vyšla i výměna brankářek. I když Nejezchlebová chytala dobře, Blažková nedostala téměř deset minut gól a prvoligový lídr výsledek šesti brankami v řadě otočil z poločasových 9:11 na 15:11. Hráčky Kunovic bojovaly až do konce, favorit už si ale náskok pohlídal. „Drama pramenilo z neproměňování šancí. Kdybychom dali ze začátku góly, mohlo to být jiné a nemuselo se to tahat až do konce,“ míní Gärtner.

Hodonínské házenkářky se díky výhře 25:22 udržely v čele prvoligové tabulky. Kunovice jsou s pouhými pěti body poslední. Zlepšit svoji bilanci mohou svěřenkyně trenéra Slováka v dalším domácím zápase s Havlíčkovým Brodem. Hodonín se v sobotu představí v Otrokovicích.

1. liga v házené žen, 13. kolo:

SHK Kunovice – HK Hodonín 22:25 (11:9)

Nejvíce branek: Jurasová 6/1,Balážová 4/1 - Tóthová 8/1, Kalinová a Budayová 5, Kováčiková 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Vyloučení: 1/1. Diváci: 104.
Kunovice: Tobiášová, Pauříková – Hrabalová 1, Jurasová 6/1, Rybníkářová 1, Martindale, Kutálková, Sekulová 3, Fleková 3/1, Balážová 4/1.
Hodonín: Nejezchlebová, Blažková – Tóthová 8/1, Kováčiková 4, Vlková, Adamíková, Pospíšilová, Kalinová 5, Nováková 2, Višňovská 1, Furyová, Bydžovská, Budayová 5.

Moc velká ostuda nebyla, řekla po derby s Hodonínem Fleková

Kunovice – Ve čtyřiceti letech ukončila kariéru, ale bez milovaného sportu nemohla být, a tak se na palubovku vrátila. Lenka Fleková, jedna z legend české ženské házené, možná trochu nečekaně nastoupila v nedělním derby proti Hodonínu. V kunovické sestavě nahradila mladší sestru Evu Romanovou a silného protivníka stejně jako zbytek domácího týmu pořádně trápila. Bývalá reprezentantka svůj slušný výkon vyšperkovala proměněnou sedmičkou a dvěma přesnými ranami, k senzační výhře ale domácí tým nedotáhla. „Věřím, že když jsme potrápily vedoucí Hodonín, tak se budeme už jenom zlepšovat a ligu pro Kunovice zachráníme,“ říká Lenka Fleková, která za měsíc oslaví už dvaačtyřicáté narozeniny.

Jaké pocity ve vás po zápase s Hodonínem převládají?
Teď už jsou pocity dobré, ale před utkáním byly takové smíšené. Hrály jsme s prvním týmem, takže jsem měla trochu obavy, ale makaly jsme a v těžkém utkání nepropadly. Mám z toho dobrý pocit.

Házená vám už tolik chyběla, že jste znovu navlékla dres a nastoupila na palubovku?
Ségra (Eva Romanová – pozn. red.) odjela do Anglie, takže jsem chtěla holkám místo ní pomoct. Aby jich nebylo málo. Ale musím říct, že mně to baví. Je tady taková odlehčená morálka, což mi vyhovuje. Házenou už hraji pouze pro zábavu. Nechci se stresovat. Doufám ale, že první ligu
tady udržíme.

Bylo těžké odehrát celé utkání?
Síly rychle ubývaly. Moc netrénujeme, takže hrát šedesát minut v kuse je docela záhul, ale šlo to. Myslím, že to moc velká ostuda nebyla (úsměv).

Co říkáte na výkon Hodonína?
Čekala jsem, že nás hodonínské hráčky od první minuty rozběhají. Možná nás šetřily, ale spíše jsme soupeřky k jejich hře nepustily. Podržel nás brankářka, dobře jsme se vracely. Možná jsme Hodonín překvapily, že jsme vydržely až do konce.