„Chtěli jsme si utkání hlavně užít, což se podařilo. Jsem spokojený s rychlým protiútokem, a kdybychom netrefili asi patnáctkrát brankovou konstrukci, výhra mohla být ještě výraznější.," uvedl domácí kouč Antonín Střelec, který na začátku střetnutí záměrně šetřil tradiční opory a střelkyně Birkušovou s Budayovou. V základní sestavě se tak objevily třeba šikovné dorostenky Kalinová s Bydžovskou. „Jsem rád, že do úvodu utkání mohla nastoupit mladší sestava, která sbírá cenné zkušenosti. Holky určitě nezklamaly, popraly se s tím dobře," řekl náročný trenér.

Zubří, které zatím v soutěži nebodovalo, přijelo na Slovácko v roli jasného outsidera. Beznadějně poslední tým druholigové tabulky však favorita v úvodu utkání trápil. Hosty poslala v první minutě do vedení Klvaňová a celek z Valašska si těsný náskok drželo i nadále. V 11. minutě Lesana vedla 6:4. Domácí kouč Střelec si za nepříznivého stavu vybral první oddechový čas. Krátká přestávka a domluva favoritovi pomohla.

Hodonín se zklidnil, zlepšil obranu, zpřesnil koncovku a začal skóre otáčet. Jihomoravanky šly poprvé do vedení ve 14. minutě. Do poločasu se podařilo domácím házenkářkám skóre navýšit zásluhou zkušených hráček Budayové s Birkušovou na rozdíl pěti branek.

Ve druhém poločase už na palubovce sportovní haly TEZA hráčky Hodonína jasně kralovaly a duel se zvrhl v demolici. Střelecká show vygradovala za rozhodnutého stavu 44:27, kdy si sehraná dvojice Birkušová s Budayovou vyměnila míč, aby se po vtipně sehraném signálu hezky trefila bývalá reprezentační spojka.

Zubří po přestávce nestíhalo a v závěru se uchýlilo k několika tvrdým zákrokům. V pohodě hrající domácí házenkářky duel v poklidu dohrály a do tabulky si připsaly povinné dva body. „Soupeřkám v závěru tekly nervy, jejich frustrace byla velká, neboť čekat na potupnou padesátku není nic příjemného," řekl Střelec.

Jeho tým má před rozhodujícím dvojzápasem s Velkou Bystřicí a Pardubicemi volno, neboť Nový Jičín se odhlásil ze soutěže. „Abychom rychle zmizeli z této soutěže, potřebujeme ještě zvládnout poslední tři těžká utkání. Věřím, že to nebude problém, protože naše současná výkonnost je úplně někde jinde," dodal Střelec.

2. liga v házené žen, 14. kolo

HK Hodonín – Lesana Zubří 49:29 (20:15)

Nejvíce branek: Birkušová 14, Kováčiková 11, Višňovská 8, Budayová 7 – Švecová 7, Polášková 7 a Klvaňová 6

Rozhodčí: Kremláček, Berger

Diváci: 70

HK Hodonín: Radana Krajčová – Laura Kováčiková 11, Tereza Krajčová, Andrea Jastrábová 1, Šárka Pospíšilová 4, Nikola Kalinová 4, Annamária Birkušová 14, Simona Višňovská 8, Lucie Bydžovská, Michaela Budayová 7