Kapacitám k prodloužení vítězné série nepomohla nabitá lavička ani vedoucí gól Jiřího Valáška. Favorit o náskok ještě v prvním poločase přišel a po přestávce jen marně doháněl náskok připraveného protivníka. „Porážka nás mrzí, nechtěli jsme o neporazitelnost přijít zrovna teď před Vánocemi. Na druhé straně je možná lepší, že přišla teď v základní skupině než v zápase play off," říká hlavní organizátor JM sport ligy a lídr Kapacit Miroslav Čada.

Pořádající tým nastoupil do utkání šestého kola téměř kompletní, návrat opor do sestavy ale lepší hru nepřinesl. Kapacitám proti neoblíbenému Flamengu nepomohla ani vedoucí trefa Valáška, který už ve 3. minutě nádherně prošel přes několik protihráčů a poslal lídra halové soutěže do rychlého vedení. „Dát brzy branku byla naše taktika. Věděli jsme totiž, že když Flamengo vede, tak to zazdí a brání v pěti lidech. Nám se bohužel proti takovému systému i soupeři hraje velmi špatně," přiznal Čada.

Jeho parta ale o těsný náskok poměrně brzy přišla. Ve 13. minutě srovnal důrazný Lukáš Rotter. „Byla to první střela Flamenga na naši branku," poznamenal Čada.

Kapacity si však vedení vzali rychle zpět. Po kombinaci s Valentou se přízemní střelou prosadil Zůbek. Gólman Vrba neměl proti umístěné ráně nárok. Závěr prvního poločasu ale vyzněl pro mužstvo složené hlavně z fotbalistů Koryčan. Nejprve po rohovém kopu nekrytý Posolda srovnal na 2:2, vzápětí završil bleskový obrat Vežník. „Druhá půle už byla věcí dobývání branky Flamenga, které výborně bránilo a navíc z každého protiútoku tvrdě trestalo," prohlásil Čada.

Kapacity se střelecky prosadily až za rozhodnutého stavu 2:8, když debakl dvěma přesnými ranami mírnil Valenta. „Musím říct, že to nebyl náš zápas. V brance se nedařilo Zemanovi, kterému vůbec nepomohli zadáci. Místo toho, aby bránili, tak jenom nenom útočili. Bohužel vpředu to herně ani střelecky nešlo ani našim útočníkům. Proto Flamengo vyhrálo naprosto zaslouženě," uznal Čada.

Jeho tým v čele tabulky vystřídali Beastie Boys, kteří přehráli Nový Svět 6:3. První dva góly v kyjovské hale zaznamenal Ondřej Březina. Kromě nejlepšího střelce okresního přeboru Hodonínska skórovali také Kyněra s Eliášem a Vaculou.

Druhé místo po šesti kolech patří Young Boys. Mužstvo šardických odchovanců deklasovalo Old Dogs 12:4. Favorit se proti houževnatému sokovi pořádně prosadil až ve druhém poločase, po třiceti minutách bylo skóre vyrovnané 4:4.

Zweigeltrebe nemělo problémy s Ocelitem. Lukáš Možíš, nejlepší střelec halové ligy, se na výhře 9:4 podílel dvěma brankami. Za poražené se hattrickem blýskl Zbyněk Toman.

Nejvyrovnanější byl překvapivě duel Kuků vopálených s Chlapíky. Nováček soutěže sahal po prvním bodu, ale v poslední minutě neuhlídal Zdeňka Kučeru, jenž svojí trefou zajistil borcům v černých dresech povinnou, ale těsnou výhru 7:6. Příští kolo, které je na programu ve středu 28. prosince, vynechají Roman Blaž s Janem Elsnerem. Hráči Chlapíků byli totiž vyloučeni, a tak si mezi svátky odpykají jednozápasový tres­t.

JM Sport liga, 6. kolo:

Kapacity – Flamengo 4:8 (2:3), Robin Valenta 2, Jiří Valášek, Tomáš Zůbek – Petr Posolda 2, Michael Huber 2, Jaroslav Tesař, Lukáš Rottrer, Karel Věžník, Patrik Prachař

Zweigeltrebe – Ocelit 9:4 (5:1), Lubomír Kupčík 2, Lukáš Vrba 2, Lukáš Možíš 2, Jaroslav Holeček 2, Lukáš Koplík – Zbyněk Toman 3, Zdeněk Pazderka.

Young Boys – Old Dogs 12:4 (4:4), Jiří Maršálek 4, Lukáš Skřivánek 2, Filip Žák 2, Jan Hučko, Tomáš Novotný, Petr Kyselka, Jan Mokrý – David Kůřil 2, Adam Kůřil, Marek Dvořák

Kuci vopálený – Chlapíci 8:7 (3:2), Radek Kundrata 3, Ondřej Zýbal 3, Jakub Červínek, Zdeněk Kučera – Zdeněk Lysko 2, Roman Blaž 2, Dominik Káňa 2, Tomáš Zabloudil. Červené karty: Roman Blaž, Jan Elsner (oba Chlapíci).

Beastie Boys – Nový Svět 6:3 (3:2), Petr Kyněra 2, Ondřej Březina 2, Petr Eliáš, Petr Vacula – Robin Dobeš 2, Karel Půček.

Nejlepší střelci: 18 – Lukáš Možíš (Zweigeltrebe), 11 -Radek Kundrata (Kuci vopálený), 9 – Jiří Maršálek, Jan Mokrý (oba Young Boys), 8 – Martin Riedl, 7 – Jiří Valášek, Robin Valenta (všichni Kapacity), Petr Eliáš (Beastie Boys).

Příští 7. kolo (středa 28. prosince): Old Dogs – Chlapíci (13.00), Kuci vopálený – Nový Svět (14.15), Zweigeltrebe – Beastie Boys (15.30), Young Boys – Flamengo (16.45), Kapacity – Ocelit (18.00).