Pro mladý hodonínský celek to byla především obrovská zkušenost. Už při pohledu na tabulku bylo jasné, že jakýkoliv bod z posledních tří duelů by byl malým zázrakem. Zatímco Hodonín je v Interlize na poslední dvanácté příčce, tak Michalovce jsou druhé, Dunajská Streda třetí a Šala sedmá. Navíc jihomoravskému celku chyběla klíčová hráčka Nikola Kalinová. "Pro nás to určitě byla škola, vždyť na hřišti trávily většinu času sedmnácti až osmnáctileté hráčky. Je to pro všechny velká zkušenost," uvedl po utkání s Dunajskou Stredou trenér Antonín Střelec.

Právě od tohoto soupeře dostaly Hodoňanky tvrdou lekci v prvním poločase, který prohrály vysoko 3:20! Ke cti jim však slouží, že se nesložily a naopak výrazně zlepšeným výkonem po přestávce manko snížily na konečných 17:30. "Základní lajna soupeře v čele s nejlepší brankářskou ligy, to je velká síla. Ale i tak jsme to nezabalili a když nás začala držet Rehušová v brance, zavelela Drexlerová ke zteči branky soupeře," poznamenal Střelec, jenž vyzdvihl dobrý výkon Sáry Drexlerová, která v utkání zaznamenala pět branek.

Papírově nejvyrovanější měl být první duel s Duslem Šala. Jenže v něm hodonínským házenkářkám vůbec nevyšel úvod zápasu, po němž prohrávaly 2:9. V dalším průběhu však sehrály vyrovnanou partii, i když výsledek 25:36 vypadá jednoznačně. "Holky bych za výkon pochválil. Jen škoda chybiček, které soupeř nekompromisně trestal. Ten výsledek určitě není adekvátní dění na hřišti, ale hraje se na góly," doplnil Střelec.

Poslední duel s Iuventou Michalovce byl jednoznačnou záležitostí. Favorit z východu Slovenska vyhrál v Hodoníně jasně 36:13. To ovšem nebylo žádní překvapení, protože Michalovce zatím v celé sezoně prohrály jediné utkání a v neděli si to rozdají s Mostem o první příčku.