„Chtěl bych se natrvalo usadit v základní sestavě a více se prosadit. Musím makat a hrát co nejlepší hokej," říká v rozhovoru pro Hodonínský deník Michal Kempný. Jednadvacetiletý obránce si pořádně neužil ani oslavy druhého místa, během finálové série mezi Kometou a Pardubicemi měl totiž angínu.

Měl jste po sezoně více nabídek, nebo se vám ozvala pouze Slavia?

Měl jsem více možností, ale ozval se pan Růžička, nebo spíše se domluvilo vedení Komety se Slavií na tom, že bych tam šel na roční hostování. Já jsem toto rozhodnutí jenom přivítal, protože v Brně jsem nedostával tolik příležitostí. Trenér Růžička je známí tím, že dává šanci mladým klukům. Věřím, že dostanu více prostoru na ledě. Zatím jsem nesmírně spokojený.

Je příprava ve Slavii hodně náročná?

Ve Slavii nás vede kondiční trenér Lukáš Stránský, která trénuje i hokejisty z NHL nebo Romana Červenku. Je to zatím tvrdé. Týdně máme až dvanáct tréninků, takže je to docela záhul.

Dá se to srovnat třeba s přípravou v Kometě?

Je to něco úplně jiného. Zatím si přípravu chválím. Věřím že nám pomůže k nejlepším výsledkům.

S jakými ambicemi do Slavii jdete?

Konečně chci odehrát celou sezonu v extralize, protože v minulosti jsem pořád pendloval mezi nejvyšší soutěží a první ligou. Chtěl bych se natrvalo usadit v základní sestavě a více se prosadit. Musím makat a hrát co nejlepší hokej.

Je přechod z Brna do Prahy velká životní změna?

Je pravda, že Praha je dál než Brno, ale takový je hokejový život. Nikdo nestráví celou kariéru v jednom městě. Praha je sice dál, ale pořád jsou to jenom dvě a půl hodiny cesty. Dá se to zvládnout. Ale určitě budu víc v Praze než doma.

Kompletní rozhovor najdete ve čtvrtečním vydání Hodonínského deníku