Ten v interlize nahradí Banskou Bystrici, která ze soutěže odstoupila pro ekonomické problémy již v průběhu minulé sezony. V soutěži tak zůstalo i Partizánske, které nasbíralo nejmenší počet bodů.

„Jdeme do toho. Nikdy jsme se netajili tím, že chceme interligu hrát. Po postupu nemáme důvod váhat,“ potvrdil pro slovenskou agenturu SITA účast bratislavského týmu jeho šéf Ivan Sverák.

Podle něj by měl kádr Interu doznat určitých změn. „Máme vyhlédnuté nějaké posily. Budou to ale spíše mladší hráčky. Určitě nás neposílí žádné hvězdy,“ řekl Sverák.

Trenérkou celku z Pasienok zůstává i nadále jeho žena Darina, která se trenéřině věnuje už několik let. A právě ona přivedla házenkářky Interu k postupu do nejvyšší soutěže.

Spekulovalo se také o finančních problémech, které postihly interligový tým Trenčína. Z celku odešel do Veselí nad Moravou trenér Peter Sabadka a dá se očekávat, že nejlepší hráčky zamíří do ostatních slovenských i českých klubů.

Podle oficiálních informací od ředitele soutěže WHIL Petera Brunovského však slovenské celky včetně Trenčína podaly přihlášku do soutěže a zaplatily členský vklad pro ročník 2009/2010.

Na české straně bude složení týmů nejvyšší soutěže žen stejné i pro příští sezonu. Jindřichův Hradec si totiž v baráži poradil s vítězem první ligy ostravskou Porubou.

Účastníci WHIL 2009/2010

Česko:

HC Britterm Veselí nad Moravou

DHK Olomouc

DHC Slavia Praha

Casta Sokol Písek

TJ Házená Jindřichův Hradec

HC Zlín

Slovensko:

ŠKP Bratislava

IUVENTA Michalovce

HK Duslo Šaľa

HK Trenčín

HK Slávia Partizánske

Inter Bratislava