V reprezentační přestávce zůstávají veselské házenkářky spolu. Mají tedy celé tři týdny na přípravu na těžký zápas s Olomoucí.

„Rozdělili jsme přípravu do tří etap. Tento týden to byl kondiční trénink zaměřený především na běhy – sprinty i delší tratě. Příští týden bude následovat technicko–taktická příprava a poslední týden před Olomoucí už bude normální trénink. Hráčky musí hlavně dobít energii,“ uvedl veselský trenér Jiří Zerzáň.

Ne všechny házenkářky jsou v tomto tréninkovém režimu. „Pro Helenu Štěrbovou a Lucii Dorotíkovou jsem zajistili osobní terapeuty. Jsou to obě velice kvalitní hráčky, které jsou po zranění,“ informoval Zerzáň. Ty byly dlouho mimo hru kvůli poraněným kolenním vazům.

Nejen sportem jsou házenkářky živy. „Toleruji u děvčat školní docházku. Vím, že to mají těžké se zaměstnáním, když některé ukončí hráčskou kariéru. Jsou tu určitá specifika ženské házené,“ naznačil veselský kouč.


Po reprezentační přestávce čeká začátkem dubna na panenky těžký zápas s olomouckými dámami, v současnosti nejlepším českým týmem interligy. „Pomalu se již připravujeme na play off. Víme, že na Slavii můžeme vyhrát,“ dodává Jiří Zerzáň. Právě Pražanky čekají na Veselí v českém semifinále play off.