Bitva nervů a souboj emocí se přestěhoval na Slovácko. Vypjatá semifinálová série mezi interligovými házenkářkami Zlína a úřadujícím vicemistrem pokračovala ve Veselí. Třetí duel opět nabídl dramatickou podívanou. V koncovce však byly narozdíl od předchozích zápasů přesnější hráčky Brittermu. „Děvčata musím pochválit za obětavý výkon. Vítězství nás stálo spoustu sil. Holky utkání oddřely, musím jim poděkovat,“ řekl na tiskové konferenci domácí kouč Peter Sabadka.

Toho před utkáním trápil zdravotní stav zkušené spojky Kočí. „Opět měla problémy. Před týdnem měla natáhnutý stehenní sval, teď zase bojovala s nachlazením,“ řekl Sabadka. Jeho protějšek nemůže v semifinále počítat s dlouhodobě zraněnými oporami Helenou Štěrbovou a Andreou Brablcovou. U druhé jmenované je ale šance, že by se příští týden mohla zapojit do herního tréninku. Velký otazník visel i nad startem spojky Petry Růčkové, která brala antibiotika.

Úvod utkání patřil domácí křídelnice Súkenníkové. Na její branky však dokázaly odpovědět hostující spojky Poznarová s Budayovou. Veselí bylo v první polovině úvodní část lepším týmem, v 17. minutě zvyšovala Tomečková na 6:3. „Začátek nám vyšel, hráli jsme disciplinovaně,“ liboval si Sabadka.

Pak začala v brance Zlína čarovat gólmanka Mahďáková, která už do konce první půle neinkasovala. Zlín i díky skvělým zákrokům své brankářky otočil duel na 9:6. „Zatímco v první půli jsme dokázali ještě nějaké trháky proměnit, tak ve druhém poločase jsme úplně vybuchli,“ řekl hostující kouč Dušan Poloz.

Když krátce po změně stran vstřelila Salčáková desátý gól Zlína, zdálo se o vítězi utkání i celé série rozhodnuto. Domácí hráčky se ale nevzdaly a pěti brankami průběh zápasu otočily. Ve 42. minutě vrátila vedení na stranu Veselí výtečně hrající Súkenníková. Velký podíl na obratu měla i spojka Brittermu Fleková, která se blýskla osmi góly.

Celek z Valašská závěr vůbec nezvládly. Naopak domácí tým si i díky podpoře věrných fanoušků vynutil čtvrtý zápas.

„Za stavu 14:14 jsme v přesilovce dostali tři branky. Tam nebylo co řešit. V té početní výhodě jsme odmítli výhru,“ zlobil se Poloz. „Zápas jsme ale nezvládli celkově. Ve druhé půli jsme dali pouze pět gólů, což rozhodlo,“ doplnil zlínský kouč.

Svěřenkyně Dušana Poloze stále dělí od postupu do finále jediný triumf. Zato házenkářky pražské Slavie už jsou ve finále české části interligy. Obhájkyně titulu ukončily sérii s Olomoucí v nejkratším možném čase, ve třetím semifinále zvítězily na Hané 36:33 po druhém prodloužení.

HK Britterm Veselí nad Moravou – HC Zlín 17:14 (6:9)

Nejvíce branek: Fleková 8/5, Drotárová a Súkeníková po 4 – Poznarová 4/1, Adámková 3.

Rozhodčí: Mandák, Rudínský. Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/1. Vyloučení: 3:4. Diváci: 350. Stav série: 1:2.

Veselí: Černá, Zvoničová, Benedíková – Romanová, Kratochvílová, Jagošová, Drotárová 4, Jandásková, Viniatynská, Tomečková 1, Chmelařová, Fleková 8/4, Kočí, Súkenníková 4.

Zlín: Mahďáková, Vyhlídalová – Adámková 3, Růčková, Pažourková, Poznarová 4, Talašová 2, Šuráková 1, Marčíková 2, Budayová 1, Hrbková, Salčáková 1, Pospíšilová, Dederlová.