Veselankám se v Písku tradičně nedaří. V posledních dvou sezonách tam vždy prohrály. Body panenky neurvaly ani pod Lukáčínem, ani pod Pompošem. Podařilo se to až Zerzáňovi.

Veselí v sobotu křtilo rekonstruovanou halu. „Dřív to vypadalo jakoby se hrálo z kopce. Nyní tam natáhli novou podlahu. Písek se na nás chystal, věřil si a chtěl proti nám bodovat,“ podělil se o první dojmy z písecké obloukové haly veselský organizační pracovník Vlastimil Procházka.

Tentokrát dostala v brance příležitost na celé utkání Darina Zvoničová. „V Písku jsem nechytávala ani za Olomouc a v brance jsem nebyla ani tentokrát. Příležitost dostala Darina a byl to pro ni dobrý zápas,“ podotkla zkušená veselská gólmanka Lenka Černá.

Domácí házenkářky se českým vicemistryním vyrovnaly jen v úvodní čtvrthodině, pak už si Veselanky vývoj utkání pohlídaly. Pět minut před koncem vedly dokonce 29:20. „Mrzí mě, že to holky takto vypustily. Snad si ani neuvědomovaly, že se hraje i o skóre,“ kroutil hlavou Procházka.

Tomu se v píseckém dresu líbily zejména autorky dvaceti gólů – Iveta Luzumová a Borkovskou. „Jsou to opravdu šikovné spojky, takové bychom potřebovaly,“ prozradil veselský funkcionář.

Ve středeční předehrávce Veselanky přivítají v repríze posledního českého finále Olomouc. „Je to tradiční derby a olomoucké hráčky sehrané, neboť jsou dlouho pohromadě. Přesto chceme bodovat, ztrácíme na ně jen bod,“ dodal Procházka. To potvrzuje i veselská gólmanka Černá, která přišla do Veselí právě v Olomouce. „Jsou silné v postupném útoku, který se odvíjí o střední spojky Hejtmánkové. My tyto jejich rychlé útoky musíme zastavit. Na zápas se opravdu těším,“ upozorňuje Lenka Černá.

Pro ni bude duel pikantní i tím, že na druhé straně by měla chytat její kolegyně z Olomouce a svěřenkyně z reprezentace – Raníková. „Nevíme jestli nastoupí. To, že nastoupím proti ní, mě mnohem víc motivuje. Chci zachytal lépe než ona a taky dostat míň branek,“ dodává Černá.

Písek – Veselí n/M. 25:29 (10:15)

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 11/2, Luzumová I. 9/3

VESELÍ: D. Zvoničová – Kratochvílová, Velanová, Lukášová, Horáková, Dorotíková, G. Zvoničová 3, Štěrbová 5/1, Handlová 6/1, Viniatynská 5, Chmelařová 2, Fleková 4, Kočí 4.

Sedmimetrové hody: 6/5:3/2, vyloučení: 4:6, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 225.