Mladé veselské házenkářky čtvrteční duel rozhodly už v prvním poločase, ve kterém si vypracovaly nedostižný třináctibrankový náskok. Po změně stran si Jihomoravanky, kterým dělala velké problémy především hostující brankářka Blažková, vedení v pohodě udržely. 

Střelecky znovu zářila Barbora Grabcová. Šikovná veselská křídelnice zaznamenala devět branek. „S výsledkem i výkon děvčat jsem spokojený. Proti Velkému Meziříčí jsme chtěli vyhrát, což se nám povedlo. Zápas rozhodla první půlka. V té druhé už jsem dal prostor celému týmu,“ řekl domácí trenér Miroslav Slovák.

Zatímco starší dorostenky Veselí nad Moravou neměly v předehrávce šestnáctého kola žádné problémy, další okresní zástupce se pořádně nadřel. Lídr z Hodonína odvrátil proti Porubě porážku až v závěru, kdy na konečných 29:29 upravila domácí spojka Valerie Smetková. „Na tuto soutěž to byl velmi kvalitní zápas. I přes ztrátu bodu hodnotím utkání pozitivně. Celý zápas jsme dotahovali náskok soupeře a naháněli výsledek,“ připomíná hodonínský kouč Marián Šupík.

Jeho tým nakonec nakonec mohl i vyhrát, ale rozhodčí trefu kanonýrky Smetkové neuznal, neboť padla až sekundu po klaksonu. „Z toho jsme trošku zklamaní, ale s výkonem hráček jsem spokojený, neboť děvčata bojovala i za ty spoluhráčky, které nemohly nastoupit,“ prohlásil Šupík.

Hodonínské dorostenky nastoupily do víkendového utkání bez klíčové spojky Nikoly Kalinové. Vysoká házenkářka se zranila na soustředění juniorské reprezentace, kterou právě v Hodoníně čeká v polovině března kvalifikační turnaj o postup na mistrovství Evropy. „Při prvním tréninku jsem vyskočila a dopadla nešťastně na míč tak, že jsem si zvrtla kotník. Mám menší výron, takže mě poslali domů, ať si to doléčím. Ať jsem fit na kvalifikaci a naše zápasy v sezoně,“ říká Kalinová, která duel sledovala z lavičky náhradnic, odkud povzbuzovala své spoluhráčky a kamarádky. „Byly to nervy. Holky bojovaly, bohužel udělaly i pár chyb, která nás připravily o výhru,“ posteskla si Kalinová. 

Její absence nakonec byla pro hodonínské družstvo starších dorostenek klíčové. Slovácký celek se bez své opory dlouho hledal a téměř celý první poločas dotahoval náskok početnějšího soupeře. Domácí házenkářky vedly pouze jednou, když ve 20. minutě otočily výsledek na 13:12. Po prvním poločase ale Jihomoravanky prohrávaly o dvě branky. „Věděli jsme, že budeme hrát bez Kalinové, která se zranila na reprezentačním srazu a pět dní nemohla hrát mistrovský zápas. V týdnu bohužel onemocněla další děvčata, takže jsme sestavu dávali složitě dohromady,“ uvedl Šupík.

Poruba si i po přestávce udržovala těsný náskok. Ještě deset minut před koncem děvčata z Ostravy na Slovácku vedla 29:25. Oslabené domácí házenkářky, které táhla především střelkyně Valerie Smetková, však výsledek v napínavém závěru srovnaly.

Naděje Hodonína i po domácí remíze 29:29 udržely v lize starších dorostenek vedoucí pozici. Další okresní zástupce, celek z Veselí nad Moravou, je v tabulce čtvrtý. „Chceme hrát v popředí tabulky. Jsme rádi, že se nám cíl daří plnit, a že jsme v čele soutěže. Když se podaří vedení udržet, budeme jenom rádi. Když o první příčku přijdeme, vědu z toho dělat nebudeme. Oproti Olomouci i Zlínu máme úzký kádr,“ dodává Šupík. 

1. liga starších dorostenek

Předehrávka 16. kola: SHK Veselí nad Moravou – Sokol Velké Meziříčí 35:27 (21:8)

Nejvíce branek: Grabcová 9/1, Kutálková 5 - Pospíšilová 7, Závišková 7/4, Krejčíková 4

Rozhodčí: Valášek, Vychodil

Vyloučení: 4:2

Sedmimetrové hody: 7/6:5/4

Diváci: 25

Veselí nad Moravou: Hřebejková, Žáková – Kutrová, Červenková 1/1, Palčíková 4, Melichárková 6, Janoušková, Větříšková 2, A. Klimešová 3/1, K. Klimešová 2/1, Grabcová 9/1, Kutálková 5/1, Tinková 3/1, Nekardová

15. kolo: HK Hodonín – Poruba 29:29 (15:17)

Nejvíce branek: Smetková 11/1, Nováková 7, Bydžovská 5 – Desortová 10/1, Korduliaková 7

Rozhodčí: Baader, Macharáčková

Vyloučení: 3/7

Diváci: 40

Hodonín: Zichová – Blanáriková 3, Smetková 11/1, Klásková 1, Nováková 7, Kratochvílová, Vašková 1, Slobodová 1, Bydžovská 5/1.