Nedělní výkon slováckého celku naznačil, že by Veselanky nemusely hrát v interlize podřadnou roli. I když na hráčkách Toulonu, za který nastoupila i bývalá panenka Helena Šterbová, byla znát únava z náročného programu, konečný výsledek má svoji váhu.

„Potěšila by mě i jakákoliv porážka, pokud by byla po velmi dobrém výkonu. Pro mě je v přípravě důležitější než výsledek naše hra. Remíza s Toulonem je ale cenná, protože soupeř má kvalitní tým," uvedl kouč Veselí nad Moravou René Kumpán.

Ten přijel do Hodonína se všemi hráčkami. Zraněná gólmana Fialková ovšem zůstala stejně jako mladá Polášková pouze na tribuně. „Jsem rád, že nás pořadatelé na takový duel pozvali. Aspoň jsme si mohli vyzkoušet hodonínskou halu," pronesl Kumpán.

Veselí vstoupilo do utkání velmi dobře, v 7. minutě vedlo 5:2. Toulon se ale rychle probral a brzy skóre srovnal. Ještě do přestávky se Francouzky dostaly do tříbrankového trháku, které si udržely až do přestávky.

Domácí tým hrál ovšem v prvním poločase dobře. Veselanky mohly mrzet pouze neproměněné šance Bačíkové, Hvostáľové a Jandáskové. „S hrou nemohu být nikdy spojený. V prvním poločase jsme neproměnili několik vyložených šancí. Toulon zase zahazoval tutovky ve druhé půli. Soupeř trefil třikrát břevno a třikrát to hodil vedle," připomněl střelecké trápení obou družstev Kumpán.

Ten poslal do druhé půli další hráčky z kádru. Šanci dostaly i juniorská reprezentantka Slovenska Petra Varjassiová nebo patnáctiletá Veličanka Jana Šustková. Výrazně omlazený tým Veselí, jehož věkový průměr klesl z 27,5 roku na 22,4 let a bude patřit k nejnižším v celé interlize, však i po změně stran favorita trápil.

Ve 46. minutě se dokonce moravský tým dostal do vedení 22:21. I když Veselanky v závěru o náskok přišly, porážku odvrátily na poslední chvíli. Bačíková vyslyšela rady fanoušků a přesnou ranou zajistila slováckému celku senzační remízu. „Každému to tam jednou za čas spadne," smála se mladá Slovenka. „Věděla jsem, že do konce utkání zbývá pět sekund. Tak jsem to zkusila a vyšlo to," přidala Bačíková.

Toulonu k výhře nepomohlo ani šest branek Heleny Šterbové. „Bylo to pro mě normální přípravné utkání. Nehrálo se mi nijak dobře. Byla jsem opravdu moc unavená," řekla po utkání bývalá hráčka Veselí, kterou na tribuně čekala rodina a kamarádi.

Své příznivce ovšem měli v hledišti i panenky. Veselští fanoušci odměnili mladý tým zaslouženým potleskem. „Děvčata dodržela pokyny. S jejich přístupem jsem spokojený. Věřím, že to bude dobré i v sezoně," pravil Kumpán.

Ten sílu soupeře neřešil. „Nevím, jestli byl Toulon nejtěžším protivníkem v přípravě. Pro nás je každý soupeř těžký," řekl bývalý lodivod Slavie a Jindřichova Hradce.

Zkušený kouč našel největší rozdíl ve způsobu hry. „V Hodoníně na sebe narazily dva odlišné systémy. My jsme hráli agresivní, tvrdou, silovou házenou, kdežto soupeř hrál spíše technicky," uvedl Kumpán.

Jeho tým čekají v týdnu dvě modelové utkání. „Budeme hrát s národními házenkáři Veselí a dorostenkami. Budeme ladit formu," prozradil veselský kormidelník.

Na přípravu už ale značně omlazenému týmu moc času nezbývá. Už v sobotu se totiž čtvrtý tým českého play-off představí na východě Slovenska. Proti domácím Michalovcím to bude mít Veselanky nesmírně složité. „Jedeme se tam poprat o dobrý výsledek," dodal Kumpán.

Přípravná házená

HC Veselí nad Moravou – Toulon Saint Cyr Var Handball 26:26 (14:17)

Nejvíce branek: Chrenková 8, Bačíková 5, Fleková 4 – Štěrbová 6, Gnabouyou a Tandjan 4.

Rozhodčí: Směja, Špunar. Diváci: 60

Veselí n/M.: Zvoničová, Nejezchlebová – Šustková, Jagošová, Viniatynská 2, Chrenková 8, Bačíková 5, Varjassiová 1, Jandásková 3, Slováková, Vinklárková, Tomečková 2, Hvostáľová 1, Fleková 4.

Toulon: Oliveira 1, Bettacchini – Serna, Gnabouyou 4, Goiorani 1, Herbrecht 3, Tandjan 4, David, Julien, Barthelemy 1, Catani, Štěrbová 6, Abdourahim 1, Da Silva 2, Deroin 3.