Veselanky byly v sobotu hodně blízko senzační výhře. Panenky ještě deset minut před koncem vedly nad Michalovcemi 27:22. Závěr ovšem patřil hostujícímu celku, který zlepšil obranu, zpřesnil střelbu a posledních deset minut ovládl v poměru 11:2. „Je to škoda. Soupeře jsme padesát minut trápili. Iuventa svými zkušenostmi a kvalitou však konec zvládla lépe. Nám navíc trochu došly síly. Každopádně si na závěry utkání musíme dávat větší pozor," řekl veselský trenér Ľuboš Hudák.

Jihomoravanky odehrály proti slovenskému suverénovi výborné utkání. V úvodu se obě družstva přetahovala o vedení. Iuventa sice vedla 3:2 a 5:3, ale domácí házenkářky dokázaly výsledek rychle otočit. Veselí po jedenácti minutách hry vedlo 8:5. „Začátek byl z naší strany dobrý," pochvaloval si Hudák.

Hráčky Michalovcí se rozkoukávaly pomalu, do kabin odcházel favorit s tříbrankovým mankem. „V prvním poločase jsme udělali spoustu chyb. Špatně jsme hráli především v obraně. Možná za to mohla dlouhá cesta a absence čtyř hráček. Scházely nám hlavně dvě slovenské reprezentantky Horňáková a Gubiková," uvedl hostující trenér Boris Petrovskij. Kromě nich chyběly Iuventě ještě Holešová s Vargovou.

Nadšeně hrající Veselí si náskok udržovalo i po změně stran. Szöllösiová sice dokázala snížit, ale Jandásková 
s Jasmínkou Vargovou vrátily slováckému celku čtyřbrankový náskok zpět.

Iuventa odpověděla třemi góly v řadě. Kontaktní branku dala ve 41. minutě Krasko.

Následně se znovu opakoval stejný scénář. Panenky opět soupeři odskočily a ve 49. minutě vedly nejvyšším rozdílem v zápase, 27:22. Michalovce se ovšem v závěru probraly. Hostům pomohl oddechový čas i domluva kouče Petrovského.

Hráčky v modro-žlutých dresech stáhly manko protivníka, závěrečnou desetiminutovku vyhrály propastným poměrem 11:2 a skóre rázem otočily na 33:29. Veselanky už na zvrat neměly. „Byl to těžký zápas. Ve druhé půli jsme již hráli naši hru. Pomohla nám změna obrany. Nakonec jsme splnili povinnost a domů vezeme dva body. Holkám musím za výkon poděkovat," pronesl Petrovskij.

Ani Hudák toho neměl svým svěřenkyním moc co vytknout.

„Snažili jsme se s favoritem držet krok. V útoku jsme chtěli hrát takticky, což se nám padesát minut dařilo. Nezbavovali jsme se balonu a vytvářeli si vyložené šance," řekl domácí kormidelník, kterému k cenné výhře nepomohla ani poločasová výměna gólmanek.

I když Nejezchlebová v prvním poločase a Stojarová po změně stran předvedly několik výborných zákroků, porážce stejně nezabránily. „Výměna brankářek nebyla plánovaná, prostě vyplynula ze hry," pravil Hudák.

Nejvyšší ženská soutěž má nyní reprezentační přestávku. Po ní se házenkářky Veselí nad Moravou doma utkají 
s Porubou. Další atraktivní duel se hraje ve zrekonstruované hale v Kollárově ulici v sobotu 18. října od osmnácti hodin.

Interliga, 3. kolo 

HC Veselí nad Moravou – Iuventa Michalovce 29:33 (17:14)

Nejvíce branek: Vargová 7/4, Jandásková a Vysloužilová 5 – Trehubová 8/3, Szöllösiová 7, Kucherová 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Vyloučení: 1/6. Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/3. Diváci: 210.

Veselí n. M.: Nejezchlebová, Stojarová, Lekešová – Varjassiová, Vysloužilová 5, Jandásková 5, Lukšíková, Slováková 4, Vinklárková, Šustková 3, Gajdošíková 3, Vargová 7/4, Štetáková 2.

Michalovce: Zyková, Krebsová – Kucherová 5, Szöllösiová 7, Kišiková, Habánková 1, Nagyová, Hruščáková 3, Wolingerová 3, Krasko 1, Bačíková 1, Trehubová 8/3, Levchenková 4.

Domácí děvčata házenou opravdu žrala, řekla Bačíková

Veselí nad Moravou – Poprvé od svého návratu do Michalovcí se slovenská spojka Martina Bačíková postavila v soutěžním zápase proti svému bývalému klubu. Třiadvacetiletá házenkářka pomohla favorizované Iuventě gólem a slušným výkonem k výhře nad Veselím nad Moravou 33:29.

Bačíková si stejně jako zbytek týmu po sobotním duelu pořádně oddychla. Michalovce se totiž na další dva body hodně nadřely. Favoritovi pomohla zlomit odpor houževnatého soupeře až závěrečná desetiminutovka, kterou Iuventa vyhrála 11:2. „Hrálo se nám opravdu těžko. Venku to nemáme jednoduché nikde, nikdo nám totiž body zadarmo nedá. Proto jsme moc rádi, že jsme to nakonec zvládly. Na druhé straně takové zápasy bychom měly vyhrávat o deset branek," uvedla Martina Bačíková.

Slovenská reprezentantka dostala ve třetím interligovém kole hodně prostoru. Střelecky ale tolik nezářila jako v některých z minulých střetnutí. „Do Veselí jsem se moc těšila. Možná i proto jsem měla na začátku utkání dost svázané ruce. V prvních osmi minutách, co jsem přišla na palubovku, mi nic nevyšlo. Ale trenér mi dal šanci i ve druhém poločase a už to bylo lepší. Jsem ráda, že jsem důvěru splatila," usmívala se Bačíková.

Michalovce zůstaly po třetí letošní výhře v čele interligy. „Byl to těžký, ale dobrý zápas. Soupeř má v sestavě mladé a šikovné holky, které mají do házené velkou chuť. Po balonu neskutečně šly," pravila Bačíková.

Ta ocenila i výkon bývalých spoluhráček. Některé panenky mladou střelkyni hodně překvapily. „Domácí děvčata házenou opravdu žrala. Hráčky Veselí do všeho šly po hlavě. Nebylo to tak jako v minulé sezoně, kdy holky byly po porážkách skleslé. Po letní přestávce asi dostaly novou chuť, motivaci. Jejich výkon byl opravdu dobrý," řekla.

Sympatická Slovenka si návrat domu užívá. I když v Iuventě je pod mnohem větším tlakem než v minulé sezoně ve Veselí. „Máme nejvyšší ambice. Chceme vyhrát WHIL a na Slovensku získat další titul. Pokusíme se prosadit i v Evropských pohárech," prohlásila Bačíková, která na bývalý klub rád vzpomíná.

I když výsledky ani výkony slováckého celku v předcházejícím interligovém ročníku nebyly zdaleka ideální, těšila se spojka Michalovců na své bývalé spoluhráčky. „S holkami jsem se bohužel viděla jenom chvíli před utkáním. Na nějaké povídání moc času nebylo. Doufám, že si to s děvčaty někdy vynahradíme," věří Bačíková.