Veselanky držely s Porubou krok pouze úvodních pět minut. Pak se hráčky Sokola rozehrály, domácímu týmu odskočily a svůj náskok už pouze navyšovaly.

V 7. minutě vedla Beňadikova parta 4:2, po čtvrt hodině hry prohrávaly panenky o čtyři branky a při odchodu do šaten měly už sedmigólové manko.

Slovácký celek neprobudila ani přestávka. Naopak, ve druhé půli existovalo na palubovce sportovní haly TEZA jediné mužstvo. Ostravský tým proměnil zápas v exhibici a tradičního rivala nakonec porazil o patnáct branek.

„To nebyla sprcha, ale soda. Náš výkon si nedovedu vysvětlit. Vypadalo to, jako bychom spadli z Marsu. Bylo to z naší strany hrůzostrašné. Je ponižující dostat před vlastním publikem sedmatřicet branek," láteřil po utkání domácí kouč René Kumpán. Ten měl velké výhrady nejen k výkonu, ale i přístupu svých svěřenkyň k pohárovému duelu. „Vypadalo to, že se házenou teprve učíme. Chyběla nám bojovnost, elán, chuť porvat se o postup. Takto se prostě nedá hrát," zlobil se Kumpán.

Jeho tým proti Porubě, kterou na konci září málem porazil, propadl. „Nedokáži si ten rozdíl vysvětlit. Od začátku to vypadalo, že nechceme hrát," čílil se veselský lodivod, který moc dobře ví, že podobný výkon se už nesmí opakovat. „Je to pro nás zvednutý prst. Musíme si některé věci ujasnit a jít dál," pronesl Kumpán.

Domácí kormidelník se snažil hru Veselí oživit změnami v sestavě, střídáním brankářek i oddechovým časem. Nic nepomohlo. Pouze branky zkušené křídelnice Chrenkové na všechno nestačily.

Slovácký celek k výhře nedotlačila ani brankářka Veronika Fialková. Jednadvacetiletá gólmanka se do branky postavila po více než půl roce. V dresu Veselí si ve středu odbyla soutěžní premiéru. Debaklu ale ani odchovankyně brněnských Bohunic nezabránila.

„Veronika to měla po dlouhé pauze s tak těžkým soupeřem hodně složité. Vůbec jí nepomohla obrana, která nám absolutně nefungovala," zastal se Fialkové trenér Kumpán.

Zatímco v předchozím vzájemném zápase s Porubou Veselanky bojovaly až do konce, ve čtvrtfinále poháru mnoho šancí na výhru neměly.

Ostravě pomohl k jednoznačné výhře návrat zraněných hráček do sestavy. „Bylo to tím, že jsem měl konečně k dispozici většinu hráček. V minulém souboji s Veselím nám chyběla brankářka Doláková, spojka Poznarová a křídelnice Révajová. Jejich absence se na naší hře projevila. Teď jsme měli více variant, jak sestavu poskládat. A pokud máme na hřišti dvě klasické spojky, je to na našem výkonu znát," uvedl kouč Poruby Jan Beňadik.

Slovenský kouč tentokrát nedával své emoce tolik znát a na lavičce byl po celé utkání v klidu. „Bylo to tím, že holky hrály podle mých představ," usmál se Beňadik.

Ten nechtěl výkon soupeře hodnotit. „Vždycky si všímám hlavně svého týmu. Je ale pravda, že po dvou trhácích v úvodu druhého poločasu jsme to měli jednodušší. Všechno je to ale dané tím, co vám umožní soupeř. My jsme toho Veselí mnoho nedovolili. Každopádně jsem čekal těžší zápas," pronesl Beňadik.

HC Veselí nad Moravou – DHC Sokol Poruba 22:37 (11:18)

Nejvíce branek: Chrenková 11 – Hrbková 11, Adámková 6. Rozhodčí: Králíček, Letev. Vyloučení: 4:1. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Diváci: 150.

Veselí n/M.: Zvoničová, Nejezchlebová, Fialková – Jagošová, Chrenková 11/2, Bačíková 2, Jandásková 1, Slováková, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková 2, Hvostáľová 2, Fleková 3.

Poruba: Doláková, Roháčková, –Mýlková, Lešková 1, Tomašechová 2, Poznarová 3, Hrbková 11/3, Adámková 6, Rechtorisová 2, Chovancová 1, Minarčíková 4, Bělohoubková 2, Révajová 4, Uhráková 1.