Zatímco na začátku září vyhrály panenky na jih Čech rozdílem třinácti branek, ve středu bral slovácký celek i výhru o jeden gól. Jestliže v prvním kole interligy vděčily Veselanky za vysoké vítězství především výborné defenzívě, v Českém poháru se favoritovi dařilo především střelecky.

„Těší mě, že jsme dokázali dát venku třicet branek, což podle mě nakonec rozhodlo. V obraně jsme tentokrát tak dobře nehráli," uvedl kouč Veselí Pavol Jano.

Slovenský trenér postrádal v Písku dvojici zkušených hráček. Kvůli pracovním povinnostem na jih Čech neodjela Jitka Tomečková, zcela fit není ani další spojka Jarmila Kočí. „I když ostatní děvčata zabojovala, obě hráčky nám především v defenzívě velmi chyběly," přiznal Jano.

Jeho tým v Písku po většinu zápasu vedl. Sokol však především díky skvělému výkonu Michaely Borovské a Lucie Vyhnalové, které dohromady zaznamenaly devatenáct branek, držel krok s úřadujícími českými vicemistryni až do konce. Na druhé straně se střelecky dařilo zejména kapitánce Chmelařové, která se prosadila sedmkrát. Po šesti brankách si připsalo reprezentační duo Štěrbová. Salčáková.

Do poločasu šly oba týmy za nerozhodného stavu 14:14. Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. Panenky sice byly vždy o kousek napřed, ale bojovně naladěný soupeř vždy dokázal manko umazat.

Rozhodnutí nakonec padlo až v závěru, kdy hostující brankářka Vyhlídalová zneškodnila vyloženou příležitost Písku a z následného brejku dal Brittem vítězný gól.

„Byl to těžký zápas. Proto jsem moc rád, že jsme ho dovedli do vítězného konce," pravil Jano. Ten ve středečním střetnutí využil služeb pouze sedmi hráček. Mladá děvčata se vzhledem k vyrovnanosti zápasu na palubovku nepodívala. „Nebyl prostor, abych je tam dal," řekl Jano. Podle něj se Jihočešky od posledního měření sil rapidně zlepšily. „Písek nehrál špatně. Na rozdíl od prvního letošního vzájemného zápasu nás pořádně trápil," dodal slovenský lodivod. Ani v dalších čtvrtfinálových zápasech se překvapení nekonalo. Poruba vyhrála ve Zlíně 34:27 a Most přehrál domácí Jindřichův Hradec 33:21.

„Z první půle jsem strašně zklamaný a po pravdě řečeno jsem se za náš výkon styděl," nebral si po utkání servítky trenér Zlína Jan Salač. Přitom tajně doufal, že by Ostravanky po náročném programu minulých dnů nemusely být zcela ve formě. „Mé holky ale hrály bez zájmu, alibisticky, první půli prakticky vypustily. Nedokážu si to vysvětlit, proč se tak stalo," kroutil po zápase nechápavě hlavou zlínský trenér.

Nejvyrovnanější duel byl k vidění na Hané, kde zápas Olomouc a pražské Slavie rozhodlo až druhé prodloužení. Z postupu se nakonec radovaly hostující hráčky, které zdolaly Zoru 34:32. „Dneska jsme hrály to, co jsme chtěly, a to, co jsme měly. S předvedenou hrou můžeme být spokojeni. Neřekla bych, že Slavia byla lepší, protože bojovnější jsme dnes byly my. Soupeř má ale daleko zkušenější mančaft a na papíře podstatně lepší, ale dneska jsme to vynahrazovaly rychlostí a bojovností a na tyto atributy chceme sázet," těšilo asistentku olomouckého trenéra Bělky Lucii Fabíkovou.

Čtvrtfinále Českého poháru 

Sokol Písek – HK Britterm Veselí nad Moravou 29:30 (14:14)

Nejvíce branek: Borovská 10, Vyhnalová 9/3 – Chmelařová 7, Štěrbová a Salčáková po 6.

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 3:4. Diváci: 180.

Písek: Brožová, Stojarová – Součková 1, Keslerová 2 Borovská 10, Lidová, Vyhnalová 9/3, Michková 1, Bubeníková 3, Jandečková 2, Kutlvašrová, Kalčíková, Malá, Dvořáková 1.

Veselí: Vyhlídalová, Zvoničová, Nejezchlebová – Rajnohová 3, Kratochvílová, Jagošová, Štěrbová 6, Jandásková, Vinklárková 1, Viniatynská 3, Chmelařová 7, Fleková 4, Salčáková 6/4.

Další výsledky Čtvrtfinále Českého poháru: Zlín – Poruba 27:34 (11:22), Olomouc – Slavia Praha 32:34 po druhém prodloužení, Jindřichův Hradec – Most 21:33 (7:13).