Svěřenkyně trenéra Ľuboše Hudáka v tabulce zůstávají dál mimo pozice pro play off. Pět kol před koncem základní části ztrácejí na Olomouc šest bodů a jsou až desáté. A i když mají Veselanky oproti Zoře odehraný o jeden zápas méně, horší los jim mnoho šancí na postup do bojů o medaile nedává. „Bojovat ale budeme až do konce,“ vzkazuje soupeřům veselský trenér Hudák.

Že musí soupeři s mladým jihomoravským týmem počítat, ukázal páteční duel na severu Čech. Hostující házenkářky proti Černým andělům držely vedení přesně sedmačtyřicet minut. Tak dlouho deptala domácí střelkyně mladá veselská gólmanka Vašulková. Juniorská reprezentantka předvedla proti favoritovi řadu parádních zákroků. Hlavně díky zlínské rodačce pomýšlely panenky dlouho na body. „Pro nás je to úspěch, protože jsme tady chtěli uhrát dobrý výsledek, což se nám myslím podařilo. Navíc jsme také spokojení s naší hrou. Že jsme nevyhráli? Asi si z toho hlavu dělat nebudeme, domácí tým je úplně jinde než my. Je to škoda, ale je to sport," netrápila se hostující gólmanka Jana Vašulková, jednoznačná hrdinka Veselí.

V Mostě se dlouho rodilo překvapení. Skóre sice v úvodu utkání otevřela domácí Dvořáková, ale soupeř zvládl rychle odpovědět a v první půlce úvodní části stále držel s mosteckými házenkářkami krok. Ve dvacáté minutě se výborně hrajícím Veselankám podařilo favoritovi dokonce odskočit o dvě branky. „Po celý zápas jsme se snažili hrát naše tempo hry a dělat minimum chyb, což se nám hlavně v prvním poločase dařilo,“ řekl Hudák. Černí andělé do konce prvního poločasu jen dotahovali náskok protivníka a do šaten se šlo za stavu 11:14. „Soupeř zahrál nad hranice svých možností a zaslouží si velkou gratulaci,“ pochválil protivníka kouč Mostu Peter Dávid.

Jeho tým naopak dlouho hledal recept na kompaktní defenzivu houževnatého a připraveného soka. Baník ještě na začátku druhého poločasu ztrácel. Zato Veselanky skvěle bránily a svůj náskok navýšily až na čtyři branky.

Po neproměněné sedmičce a sérii nepřesností však hostující hráčky o vedení přišly. Mostečanky naopak díky pětibrankové šňůře výsledek otočily a hlavně díky širšímu kádru dovedly duel do vítězného konce.

Jihomoravankám docházely na konci pátečního střetnutí síly, proto nedokázaly na zlepšení výkon domácího týmu odpovědět. „Bohužel ve druhé půli jsme měli pár vyloučení, která nás stála otočení výsledku. V závěru jsme trochu odešli i fyzicky a zápas už neměl takové tempo,“ všiml si Hudák.

Hostující trenér ovšem i přes porážku ocenil sympatický výkon družstva. „Most byl velkým favoritem. My jsme však proti němu odehráli povedený zápas. Děvčata si zaslouží velký dík za bojovný výkon a dodržení taktických pokynů,“ řekl veselský kouč.

Naopak výkon Severočešek zůstal za očekáváním. „I takové zápasy bohužel někdy přijdou. Bylo to z naší straně jednoznačně vydržené vítězství. Měli jsme obrovský problém se soupeřovou obranou, která velmi dobře spolupracovala s brankářkou. Naštěstí se potvrdilo, že my to nikdy nevzdáváme. Důležité bylo, že jsme to nezabalili a dokázali nakonec vyhrát," řekl domácí lodivod Peter Dávid. Ten mohl děkovat i kanonýrce Simoně Szarkové, jejíž trefy a bylo jich celkem osm, přispěly k úspěchu. Sama Szarková ale spokojená nebyla. „Jedno slovo, které mě teď napadá je strašné. Říká se, že kolik dovolíte soupeři, tolik toho hraje. Dostaly jsme pod tlak samy sebe. Prohrávat doma před vlastními fanoušky se slabým soupeřem není příjemné. Já jsem ale nakonec ráda, že jsme dokázaly dojít pro výhru," oddechla si slovenská opora ve službách Černých andělů.

Trenér Dávid ale zase tak kritický nebyl. „Zkoušeli jsme dva obranné systémy a nemohu říct, že by nám nevycházely. Máme ale spíš problémy dostat se do zápasu, nebo ho dříve ovládnout. Naštěstí jsme se nevzdali a i za stavu 15:18, kdy se zápas začal lámat, jsme stále věřili, že to zvládneme,“ pravil domácí kormidelník.

Favorit vyrovnanou bitvu rozhodl až šňůrou pěti branek v řadě. „I v šatně jsem hráčkám říkal, že zápas se hraje na šedesát minut. V závěru se ukázala naše trénovanost,“ řekl Dávid, který vyzdvihl hlavně výkon brankářky Müllnerové ve druhém poločase.

Mezinárodní ženská interliga má nyní reprezentační přestávku. Soutěž WHIL pokračuje až v sobotu 25. března, kdy doma Veselanky vyzvou Olomouc. Souboj dvou tradičních moravských rivalů startuje v sedmnáct hodin. 

Interliga žen, 21. kolo

Baník Most – SHK Veselí nad Moravou 25:22 (11:14)

Nejvíc branek: Szarková 7, Dvořáková, Mikulčík a Růčková 4 - Šustková 7, Olšovská a Pastorková 4

Rozhodčí: Hájek, Macho

Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/2

Vyloučení: 3:3

Diváci: 425

Most: Bezpalcová, Müllnerová – Dvořáková 4, Stříšková, Jeřábková 2, Chmelařová 2, Míšová, Szarková 7/1, Mikulčík 4, Šípová, Eksteinová, Ferencová, Kovářová 1, Růčková 4/3, Zachová 1, Mikulášková

Veselí nad Moravou: Lekešová, Vašulková – Olšovská 4/1, Kosinková, Novotná 2, Lukšíková 2, Vinklárková 1, Šustková 7/1, Pastorková 4, Melichárková, Vargová, Soldánová 2, Krokavecová

21. kolo: Prešov - Zlín 24:21 (14:11), Olomouc - Šaľa 22:30 (13:13), Písek - Partizánske 22:30 (10:15), Michalovce - ŠKP Bratislava 46:20 (20:10). Předehráno: Poruba – Trenčín 29:23.