„Družstvo teprve dáváme dohromady, ještě zdaleka není kompletní. Přišly nějaké nové hráčky, chceme vyzkoušet i další děvčata. Uvidíme, zda se s nimi dohodneme," uvedl manažer slováckého celku Miloš Körösi.

Čelní představitel jihomoravského klubu však moc dobře ví, že se panenky, které nejvyšší ženskou soutěž zachránily až v posledním kole minulé sezony, musí v letní přestávce posílit.

Jisté jsou totiž zatím pouze odchody. Do mistrovského Mostu zamířila spojka Kateřina Slováková, do rodného Zlína se vrátila brankářka Žaneta Stojarová. Domů do Bytči odešla další šikovná spojka Tatiana Gajdošíková.

Vedení Veselí nad Moravou pro příští sezonu nepočítá ani s křídelnicí Terezou Vysloužilovou z Otrokovic. Jedinou novou tváří, která se zapojila do tréninku, je kromě talentovaných dorostenek Nikol Soldánové a Barbory Melichárkové, jednadvacetiletá spojka Mária Olšovská.

Odchovankyně bratislavského Interu, která poslední sezony strávila v Michalovcích, je ve Veselí na zkoušce. „Hledáme hlavně spojky, posílit však chceme i na křídlech. Poohlížíme se po zkušenějších hráčkách, pracovat ale chceme hlavně s mladými děvčaty," říká Körösi.

Jihomoravanky neoblíbenou letní přípravu zahájily v pondělí dvacátého července. Panenky se připravují v domácím prostředí. Před startem dalšího ročníku WHIL odehrají i několik přípravných zápasů a absolvují dva turnaje. Novou interligovou sezonu odstartují Veselanky netypicky v neděli šestého září, kdy doma hostí slovenskou Šaľu. „Fanoušci se však bát nemusejí, i nadále zachováme tradiční sobotní čas. Nedělní termín je výjimkou," uklidňuje věrné příznivce jednatel HC Veselí nad Moravou Vlastimil Procházka.

Los jihomoravští činovníci nijak neřešili. „Stejně musíme hrát se všemi soupeři," mávl rukou Körösi.

Cíl? Play-off

Společná česko-slovenská soutěž bude mít letos třináct účastníků. Nováčkem je Plzeň, v interlize ovšem zůstal i Písek, pokračovat budou i Prešov s Bratislavou. „Čeká nás náročný ročník," ví Körösi. „Větší počet týmů klade vyšší nároky především na hráčky, protože bude více zápasů. Samozřejmě některé utkání se budou kvůli reprezentačním přestávkám předehrávat či dohrávat. Několik střetnutí bude v týdnu, což je trochu problém, protože holky studují nebo chodí do práce," pokračuje veselský manažer.

Hlavními favority na zisk titulu zůstávají Most s Michalovcemi. Veselí takové ambice nemá. „Stejně jako loni chceme postoupit do play-off. I když loni se nám cíle nepodařilo naplnit, věříme, že s novým trenérem se nám bude dařit více," pronesl Körösi, který ovšem nechce dostat kouče Pernického pod zbytečný tlak. „Chceme po něm, aby dal družstvo dohromady a aby u nás vydržel celou sezonu," prohlásil manažer HC Veselí.

Zástupce slováckého celku se zná s novým trenérem tři měsíce. „Lidsky jsme si sedli. Máme společnou vizi i některé zájmy, což nás taky spojilo" řekl Körösi. „Jednali jsme s ním od konce minulé sezony. Nakonec jsme se dohodli a plácli si," přidal.

Zatímco s bývalým trenérem KP Brno či Bohunic se představitelé interligového týmu bez problémů domluvili, k propojení s HK Veselí nad Moravou stále nedošlo. „Je to stále na pořadu dne," přiznává Körösi. Toho trápí i další věci. „Stále jednáme i s městem a sponzory. Je to však hodně složité, protože udržet družstvo v interlize je docela finančně náročné. I když jsme rozpočet hodně utáhli, stejně potřebujeme sehnat další peníze," dodal.