„Byl to typický první přípravný zápas. Do utkání jsme naskočili z hrubé letní přípravy. První poločas byl ještě vyrovnaný, ale po změně stran jsme se zlepšili v obraně a začali využívat protiútoky. Co mi nejvíce vadilo, bylo sedm přešlapů na brankovišti soupeře. To je trochu moc. I kvůli tomu jsme nevyhráli vyšším rozdílem," zhodnotil první přípravný duel nový kouče Veselí nad Moravou Pavol Jano.

Ten vyzkoušel v Senci tři brankářky a dvanáct hráček do pole. Slováckému celku chyběla na Slovensku zkušená spojka Jarmila Kočí. „Jarka má problémy s průduškami. S přípravou začala, ale momentálně bere antibiotika. Věřím, že bude brzy v pořádku," řekl Jano.

Dres Brittermu naopak navlékly letní posily Helena Šterbová a Kristýna Salčáková. České reprezentantky přišly do Veselí z nedalekého Zlína. „Salčáková nastoupila na levém křídle. Dokázala se dostat do šancí. Dala i pět branek, ale několik příležitostí zahodila. S jejím přístupem jsem ale spokojený," pronesl slovenský trenér. „Štěrbová odvedla na spojce dobrý výkon. Zkoušeli jsme ji i na vysunuté obraně místo Jitky Tomečková. I tam je díky své postavě platná," přidal Jano, který dal prostor všem hráčkám.

„ Kromě mladé brankářky Nejezchlebové si zahrála všechna děvčata. Gólmanky Vyhlídalová a Zvoničová se po poločase prostřídaly," uvedl Jano.

Jeho tým se poprvé představí v domácím prostředí ve čtvrtek. Zápas se Sencem začíná v hale Peklo v 19.00. V neděli se pak Panenky představí na jednodenním turnaji v Partizánském, kde si to o vítězství rozdají společně s domácím týmem, Šaľou a reprezentací Ukrajiny.

ŠKP Senec – HK Britterm Veselí nad Moravou 20:28

Veselí: Vyhlídalová, Zvoničová, Nejezchlebová – Salčáková 5, Drotárová, Rajnohová 3, Tomečková 1, Viniatynská 4, Fleková 3, Chmelařová 5, Štěrbová 4/2, Kratochvílová 1, Vinklárková 2, Jagošová, Jandásková.