Veselí si přijelo do Trenčína pro body a také si je odvezlo. Zkušený tým se mohl opírat především o skvělou brankářku Lenku Černou, a tak ani devět branek z ruky Birkušové nepomohlo domácím k vítězství.

„Děvčata musím za výkon pochválit. Po velmi dobrém zápase se Zlínem jsme se dostali do herní pohody a v Trenčíně splnili předzápasový cíl,“ uvedl kouč Veselí nad Moravou Peter Sabadka. Ten přišel na Slovácko právě z Trenčína. „Proti mému bývalému klubu to má vždy sportovní rivalitu. Bývalé svěřenkyně se chtějí ukázat. Já je ale moc dobře znám, na soupeře jsme byli dobře připraveni,“ uvedl Sabadka.

„Hráli jsme disciplinovaně. Utkání jsme měli pod kontrolou, nebyl náznak, že bychom tam mohli prohrát. Byl to jeden z těch kvalitnějších interligových zápasů,“ mínil mladý kouč.

Trenčín získal v posledních pěti zápasech pouhý bod, a tak se chtěl na Britterm vytáhnout. „Trenčín je doma vždy nepříjemný, doma má dobré výsledky,“ pravil Sabadka, který měl na Slovensku k dispozici kompletní tým.

Domácímu mužstvu se ale vstup do utkání povedl. „V úvodu jsme neproměnili několik vyložených šancí. Trenčín se dostal na začátku zápasu do vedení, ale už do patnácté minuty jsme zápas otočily,“ informoval Sabadka.

Veselí si vedení drželo až do konce prvního poločasu, který Veselí vyhrálo tříbrankovým rozdílem. Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. „V obraně jsme hráli velmi kompaktně, v útoku zase variabilně. Dokázali jsme proměňovat i šance,“ liboval si Sabadka.

Trenčín se ale nevzdal a v početní výhodě dokázal srovnat. Britterm ale sérií branek domácímu týmu znovu odskočil a až do konce zápasu si udržoval náskok. „Vedli jsme až o šest branek, ale domácím se podařilo v závěru zkorigovat,“ pronesl Sabadka.

Trenčínu k bodům nepomohl ani skvělý výkon Annymárie Birkušové. Členka širšího reprezentačního výběru Slovenska se blýskla devíti brankami. „Jako mladší dorostenku jsem si ji vytáhl do žen. Je to šikovné děvče, které musel Trenčín kvůli ekonomických důvodů prodat do Michalovců,“ řekl Sabadka. „Ona se do Trenčína ale vloni vrátila na hostování. Birkušová prošla slovenskými mládežnickými výběry. Určitě byla nejnebezpečnější hráčkou Trenčína,“ doplnil.

V dresu Veselí se střelecky dařilo Flekové, která dala osm branek. Křídelnice Chmelařová zaznamenala o jeden gól méně.

Interliga má až do konce roku reprezentační přestávku. Tu vyplní Český pohár a turnaj O pohár města Hodonína.

Trenčín – HC Britterm Veselí nad Moravou 24:28 (11:14)
Nejvíce branek: Birkušová 9/4, Rajnohová a Rechtorisová po 4 – Fleková 8/1, Chmelařová 7, Tomečková 3/2. Rozhodčí: Richvalský, Cibere. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/3. Vyloučení: 4:7. Červená karta: Žideková (Trenčín). Diváci: 250.

Panenky berou hodonínský turnaj jako přípravu na pohár

Veselí nad Moravou – Mají za sebou poslední interligový zápas v roce 2010, ale ani v reprezentační přestávce si veselské panenky od házené příliš neodpočinou. České vicemistryně totiž čeká prestižní turnaj O pohár města Hodonína a čtvrtfinále Českého poháru.

„Klidně bychom ještě hráli. Poslední zápasy nám vyšly, jsme v pohodě, ale rozhodnutí svazu samozřejmě respektujeme,“ řekl trenér Brittermu Peter Sabadka. České vicemistryně se o víkendu představí v Hodoníně, kde se koná čtvrtý ročník oblíbeného turnaje. „Nabídku jsme obdrželi od Radka Bičana až jako náhradníci. S Hodonínem ale máme dobré vztahy a v hodonínské hale se cítíme vždy velmi dobře. Proto jsme nad Pohárem města Hodonína vůbec neváhali,“ uvedl Sabadka.

Veselanky využijí turnaj jako přípravu na čtvrtfinále Českého poháru. „Ale myslím si, že i pořadatelé mohou být s naší účastí spokojeni. Veselí určitě je osvěžení turnaje,“ pravil Sabadka.

Ten dá proti Porubě, Bratislavě a slovinskému Zagorje prostor mladým hráčkám. „Chci, aby byly se dostaly do tempa, a aby se zdokonalily,“ přeje si Sabadka.

Zajímavostí je, že Britterm narazí ve čtvrtfinále poháru právě na celek z Ostravy. Zápas v Porubě se bude hrát na začátku prosince. „Určitě chceme postoupit do semifinále, které se bude hrát na konci roku,“ tvrdil Sabadka. O pořádání finálového turnaje má zájem i Veselí.