Veselanky převálcovaly nováčka z Jindřichova Hradce 28:16. Na palubovku se dostaly i ukrajinské posily v novém bílém dresu Veselí.

Veselská sestava doznala oproti duelu v Michalovcích podstatných změn. Na palubovku se po mateřské dovolené vrátila Kočí a nastoupit mohly i obě nové panenky z Ukrajiny Chetvertaková s Udovychenkovou.

Zejména první Ukrajinka zazářila: sedm gólů a čtyři tyče. „Trénuje s námi týden. Myslím si, že je to kvalitní hráčka,“ liboval si domácí kouč Ivan Pompoš. Samotný zápas byl pro Veselanky jednoznačnou záležitostí. O svém vítězství prakticky rozhodly během úvodních dvaceti minut, kdy si vytvořily šestibrankový náskok. Ten pak jen narůstal.

„Děvčata podala velmi kvalitní, kolektivní výkon, opřený o skálopevnou obranu, za kterou výborně zachytala Škavronková,“ pochválil své svěřenkyně Pompoš. Jihočešky na Slovácku nepřekvapily.

„Bylo to zasloužené vítězství domácích. Bohužel my jsme nezvládli první poločas,“ potvrdil hostující kouč René Kumpán.

Veselí n/Mor. – Jindřichův Hradec 28:16 (13:5)

sedmičky: 4/2:4/1

vyloučení: 10:5

ČK: Kočí (V)

diváci: 250

Sestava a branky Veselí:

Škavronková - Chetvertaková 7/1, Foksová 2, G. Zvoničová, Marková, Huráňová 2, Handlová 10/1, Udovychenková, Fialeková 3, Chmelařová 4, Kočí. V sobotu zajíždějí Veselanky na palubovku zatím oslabené a bezbodové Banské Bystrice. Ta naposled prohrála ve Zlíně.