První víkend v roce 2008 bude ve znamení ženské házené. Na palubovce zlínské Novesty se odehraje závěrečná fáze obnoveného, ale celkem slabě dotovaného (vítězný tým získá 20 tisíc korun), Českého poháru.

Úvodní semifinále obstarají domácí házenkářky a jejich olomoucké soupeřky. Druhý duel o finále bude již tradičním soubojem mezi veselskými panenkami a pražskými slavistkami. Tento zápas začíná v 16.15. Veselí má však stále silně oslabený tým.

Již tak velké problémy narostly na turnaji v Polsku, po němž mají kapitánka G. Zvoničová a dorostenka Lukášová zlomené nosy a reprezentační spojka Dorotíková opět přetržený kolenní vaz. „Lucie již má operaci za sebou,“ prozradil veselský trenér Ivan Pompoš.

Hráčky se zlomenými nosy by měly nastoupit. „Uvidíme, jak to snesou psychicky,“ přemýšlí Pompoš.

Na posledním tréninku již měl k dispozici čtrnáct hráček včetně brankářek. „Některé z nich však teprve zbýrají zkušenosti. Budeme hrát o finále. Šance vidím tak padesát na padesát. Slavia sází na mládí, my spíše na hráčky, které mají zkušenosti. Chceme před startem interligy získat psychickou pohodu,“ věří veselský lodivod. Cíl je tedy jasný.

„Chceme Slavii porazit,“ burcuje technický vedoucí veselského klubu Procházka. Slavia se připravovala na pohár doma v Edenu, kde změřila své síly s rumunským Baia Mare, maďarským Debrecínem a polskou Jelení Horou.

„Skončili jsme třetí, ale dali jsme šanci mladý hráčkám. Dobře víme, že například s Debrecínem jsme se nemohli měřit, protože ten disponuje profesionálními hráčkami. Celkově však byl turnaj pro nás přínosný,“ zhodnotil poslední loňskou přípravu trenér Slávie Tomáš Kuťka.

Úspěšnější z obou semifinálových klání se střetnou o druhou nejvýznamnější českou trofej v neděli od 10.30. Tento souboj bude přenášet také Česká televize na kánale ČT 4 – Sport. Pro vítěze je připravena odměna dvacet tisíc korun pro celé družstvo a možnost startu v Poháru EHF.