Panenky zahájily semifinále skvěle. Po dvou trefách kapitánky Gabriely Zvoničové a křídelnice Marcely Handlové se dostaly do vedení 4:2. Za tohoto stavu si kouč Slavie Tomáš Kuťka vzal time out, což Pražánkám pomohlo a v polovině první půle otočily na 7:4.

Pak přetahovaná pokračovala a poločas skončil vedením slávistek 12:10. Po změně stran Veselanky zásluhou Handlové a Jany Foksové rychle vyrovnaly a po trefě Chmelařové ve 38. minutě Veselí vedlo14:13. I poté si panenky vedly dobře a osm minut před konce byl stav 20:18 pro Veselí. Během čtyř minut však Slavia otočila šňůrou tří branek na 21:20. Zkušená Jarmila Kočí sice ještě vyrovnala a Veselí bylo velice blízko finále. Ale…

„Dvě a půl minuty před koncem jsme se nechali vyloučit a Slávia toho využila,“ popisuje závěr veselský trenér Ivan Pompoš. Jakmile se trefila Medunová Pražanky najednou vedly 23:22.

„Ještě půl minuty před koncem jsme měli možnost vyrovnat. Avšak nedokázali jsme si vytvořit ideální střelecké možnosti,“ pokračuje Pompoš. A tak nakonec zůstalo na světelné tabuli 23:22 pro Slávii, která tak postoupila do finále.

„Byl to vyrovnaný zápas. Myslím si, že rozhodlo to vyloučení,“ domnívá se veselský kouč. Ve včerejším finále se tak střetly Pražanky s Olomoucí. To však bylo jednoznačnou záležitostí pro Hanačky, jež zvítězily 32:16.

„S Olomoucí bychom se porvali víc než Slávia,“ věří Ivan Pompoš. Nad prohraným semifinálový duelem však ve Veselí nemusí příliš smutnit. Čeká je totiž již v sobotu důležitější interligový duel, v němž se na domácí palubovce střetnou se Šaľou.