Veselské házenkářky porazily v sobotu Písek 30:22. Pokud zvítězí i ve středu postoupí do finále. „Projevila se nezkušenost našeho mančaftu, protože to bylo jejich první utkání v play off. Na druhé straně byla vidět zkušenost veselských hráček, které hrály po celý zápas to, co potřebovaly a to, co jim bude stačit na vítězství,“ nastínil rozhodující skutečnosti, kvůli nimž odjely Jihočešky domů s prázdnou trenér Josef Keclík.

Očekávané play off zaplnilo veselské Peklo, které vidělo kromě výhry domácích také tři červené karty. „Pro nás je důležité, že máme bod. Ten zápas byl rozháraný. Bylo velké množství vyloučených, ale na obou stranách oprávněně. Rozhodčí nasadili takovou laťku,“ vyjádřil se domácí lodivod Michal Lukačín. Hostující házenkářky sice vedly 2:0. Po zbytek utkání však jen dotahovaly náskok domácích.

Na rozdíl jedné branky naposled snížily v úvodu druhé půle. Poté se duel odehrál plně v režii veselských panenek. „Odehráli jsme špatné utkání. Veselí bylo ve většině činností lepší. Na nás se projevila nervozita a žalostné neproměňovaní brankových příležitostí. Myslím si, že domácí vyhráli absolutně zaslouženě,“ potvrdil Keclík. Domácí byli samozřejmě spokojení. „Jsem rád, že děvčata zabrala a naše klíčové hráčky táhly družstvo. Pak se k nim přidala i ostatní. Jsem velmi rád, že jsme duel dotáhli do vítězného konce,“ pochválil své svěřenkyně Lukačín.

Odveta je na pořadu ve středu v podvečer. „Musíme ještě některé věci zlepšit a dobře se připravit,“ neusíná na vítězných vavřínech veselský kouč. Písek musí v odvetě zvítězit, jinak mu skončí sezona. „Chceme vyhrát. Ve středu by naši obranu měla vyztužit Katka Moravců. Nastoupíme také s jinou taktikou. Věřím, že doma to Veselí zkomplikujeme. I když nejsem zdaleka přesvědčen, že to bude stačit,“ uzavřel Keclík.