Veselské házenkářky odstartují o víkendu třetí finále v řadě. V roli obhájkyní loňského titulu však nejsou proti Pražankám favoritkami. Před prvními finálovými zápasy mají ve Veselí těžkou pozici. Během sezony se totiž stále zužuje hráčský kádr.

Po mateřství opory Jarmily Kočí a zranění podzimní nejlepší střelkyně Lucie Dorotíkové přišel veselský kouč též o bránkářku. „Ve čtvrtek operovali ve Zlíně Dášu Vyhlídalovou. Již delší dobu měla problémy s kolenem, ale jak nešťastně scházela ze schodů, tak se jí uvolnil úlomek menisku a poté už nemohla narovnat koleno,“ popsal zranění brankářky loňského mistra technický vedoucí veselského týmu Vlastimil Procházka.

Dagmar Vyhlídalová se během sezony střídala v brance s Darinou Zvoničovou. „Máme pouze jednu brankářku. Druhou bude muset trenér vybrat na posledním tréninku mezi některou z hráček. Možná Lenku Horákovou nebo Jitku Tomečkovou. Ta chytávala do svých dvanácti let,“ vzpomíná Procházka. Ostatní veselské házenkářky jsou v pořádku a po dvoudenní pauze, která následovala po vyčerpavajím seminále, se už pilně připravují na své slávistické soupeřky. „I když jsme úřadující mistr, tak si všichni brousily zuby na titul, Slavia i Olomouc. My teď už budeme hrát uvolněně, až do zápasu regenerovat, protože naše děvčata toho mají plné zuby. Uvíme, jak zvládneme závěr sezony,“ zamýšlí se nad finálovou sérii veselský kouč Michal Lukačín.

I kvůli problémům Veselanek se zraněními jsou mírnými favoritkami slávistky. „Slavia má sice širší kádr, ale naše hráčky mohou hrát nyní bez stresu. Nemají, co ztratit. Myslím si, že do prvního zápasu půjdou oba týmy naplno. Uvidí se, kdo je na tom lépe fyzicky,“ domnívá se Vlastimil Procházka. Oba víkendové duely začínají ve veselské hale v Kollárově ulici od 17.00. Série se bude hrát na tři vítězná utkání. V letošní sezoně se v základní části více dařilo Veselankám. Ty v Praze vydřely remízu 24:24 a ve Veselí výhru 31:30, díky sedmičce Marcely Handlové.