Postupně zalehly brankářky Nejezchlebová s Lekešovou, spojky Slováková s Gajdošíkovou pivotka Štetáková a mladá posila Jašková. „Zbyla nám pouze jedna brankářka a tři hráčky," posteskl si Procházka.

Zdravé jsou momentálně pouze gólmanka Stojarová, kapitánka Jandásková, kanonýrka Vargová a univerzálka Varjassiová. „Ve čtvrtek jsme ještě měli trénink, ale bylo nás pouze šest. V pátek onemocněla další hráčka, takže jsme ho zrušili," hlásil Procházka.

Dlouhodobě mimo hru jsou přitom i Nikola Vinklárková s Janou Šustkovou, které laborují se zlomenýma rukama. „Už mám po operaci, celkem to jde. Sedmnáctého února bych měla jít na vytahování stehů, koncem měsíce pak začnu s tréninkem," řekla sedmnáctiletá házenkářka.

Mládežnická reprezentantka by ráda stihla derby se Zlínem, které je na programu sedmého března. „Dřív určitě nenastoupím," uvedla Šustková, která chce také pomoct českým dorostenkám v boji o postup na mistrovství Evropy, které se koná v Makedonii. Kvalifikaci hostí Faerské ostrovech.

Zatímco Černí andělé se měli minulý týden představit ve šlágru třináctého kola společné česko-slovenské soutěže žen v Šaľe, Jihomoravanky o víkendu čekala cesta na východ Slovenska do Michalovcí. Sobotní duel s lídrem interligové tabulky se ovšem neuskutečnil.

Vedení HC Veselí nad Moravou ve čtvrtek večer požádalo vedení WHIL kvůli početné marodce o odložení střetnutí. „Se souhlasem ředitele WHIL Jiřího Konečného zápas odvolávám. Žádost hostujícího týmu je doložená potvrzením Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje a sedmi individuálními lékařskými zprávami hráček. O dalším řešení rozhodne ředitel soutěže do 19. února," informoval sekretář soutěžního úseku Českého svazu házené Stanislav Svoboda.

Zápas na Zemplíně měl mít velký náboj, neboť nového trenéra domácích Františka Urbana čekala na lavičce Iuventy premiéra. Nástupce Boryse Petrovského měl navíc debutovat v souboji s družstvem kouče Jána Packy, kterému v mistrovské sezoně 2012/2013 dělal právě v Michalovcích asistenta. „Komplikace to pro nás je, protože v únoru máme hodně nabitý program. Zápas nejspíše odehrajeme až v březnu či dubnu. Zatím to ale nespěchá," řekl Procházka.

Veselanky se ale moc dlouho kurýrovat nemohou, protože už v pátek je čeká těžký zápas v Porubě. „Měli jsme tam hrát v sobotu, ale domácí nemají volnou, a tak utkání o den přeložili," dodal Procházka.

ČTĚTE VÍCE: V Jihomoravském kraji řádí největší chřipková epidemie za pět let