Zápas výrazně poznamenalo zranění brankářky Zory Barbory Raníkové, která musela kvůli problémům s pravým kolenem ze zápasu odstoupit už v sedmé minutě. „Zastavilo nás zranění Báry Raníkové. Bára je určitě kvalitnější gólmanka než Irena Kozáková. Střelkynín Veselí se tak branky dávali lehčeji. Více si dovolily,“ uvedl kouč Olomouce Libor Malínek. „Zranění Báry nám zahrálo do karet. I když byla v brance ona, tak jsme vedli,“ řekl domácí trenér Peter Sabadka.

Náhradnice Kozáková však nepropadla, v atraktivním derby zaznamenala čtrnáct úspěšných zákroků, dokonce o jeden více než domácí gólmanka Lenka Černá.

Veselí bylo od úvodního hvizdu lepším týmem, ale Hanačky držely s favoritem krok téměř dvacet minut. Střelecky se dařilo zejména křídelnici Huráňové, která proměnila tři sedmimetrové hody. To však bylo od Olomouce na dlouhou dobu vše. Domácí hráčky dokázaly čtyřmi góly v řadě svému soupeři odskočit. Ve 27. minutě to bylo už 14:8, Zora dokázala do konce prvního poločasu už pouze snížit na rozdíl pěti branek. „První půlka nebyla z naší strany úplně nejlepší,“ přiznal Malínek

Veselanky byly i po změně stran lepším týmem, ve 37. minutě to bylo po proměměné sedmičce Súkenníkové 17:12. Hanačky se ale nevzdávaly. Několikrát se jim podařilo z náskoku Brittermu ukrojit, na víc než na rozdíl čtyř branek se jim to však nepodařilo. „Olomouc ukázala svoji kvalitu. Oproti podzimnímu zápasu udělala Zora obrovský výkonnostní progres,“ řekl na adresu soupeře Sabadka.

Ten si výkon svého týmu pochvaloval. „Obě družstva se ukázala ve velmi dobrém světle. Byl to dynamický, tempo, zápas Určitě měl svoji kvalitu,“ uvedl Sabadka. V jeho týmu se dařilo brankářce Černé, střelecky se dařilo křídelnici Súkenníkové i spojkám Flekové a Drotárové. „Zuzka opět podala velmi dobrý výkon. Minulý týden se chytila střelecky. Jsme rádi, že se dostala do takové formy,“ pronesl Sabadka.

Z hráček Olomouce zaslouží pochvalu především Lucie Fabíková, která zaznamenala osm branek. Velký kus práce odvedla zejména v obranné fázi Alena Vocilková, dobrý zápas odehrály Huráňová s Gebre Selassie. Juniorská reprezentantka přidala i několik výborných zákroků v obraně.

Na zdramatizování zápasu to však nestačilo. „Ve druhé půli jsme s Veselím drželi krok. Bohužel jsme se nevyvarovali technických chyb a znovu jsme vyhořeli na neproměňování šancí,“ řekl Malínek. „Vítězství domácích je zasloužené. O těch pár branek bylo lepší,“ doplnil.

Veselí dokázalo vyhrát popáté v řadě a v tabulce se i kvůli klopýtnutí Zlína a Šaľy posunulo na třetí příčku. „Výkonnostně to byl náš nejlepší zápas,“ pronesl Sabadka. Jeho tým teď čekají dvě náročná utkání. V sobotu zajíždí panenky na Slovensko, kde se utkají se Šaľou. Za dva týdny se na Slovácku představí interligový lídr, pražská Slavia.

HK Britterm Veselí nad Moravou – DHK Zora Olomouc 29:23 (14:9)

Nejvíce branek: Sukerníková 7/2, Fleková 6/2, Drotárová a Chmelařová po 5 – Fabíková 8, Huráňová 6/3, Růžičková 6/4. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 7/5 – 8/7. Vyloučení: 4:3. Diváci: 290.