Na jednoznačné výhře se čtyřmi brankami podílela i zkušená pivotka Petra Štetáková. Bývalá slovenská reprezentantka přišla na Slovácko ze Sence.

V Hluku se šlo na interligovou házenou po jedenácti letech. Kdo čekal dramatickou podívanou, musel domů odcházet zklamaný. Souboj Veselí a Jindřichova Hradce totiž žádnou třeskutou bitvu nenabídl, duel osmého týmu s desátým připomínal spíše tréninkový duel. Hráčky slováckého celku si proti oslabenému soupeři s chutí zastřílely. Rozhodnuto už bylo po dvaceti minutách. „I když Hradec patří mezi slabší soupeře, hlavně v obraně jsme podali velmi kvalitní výkon. Chtěli jsme vycházet z obrany nula šest do rychlých protiútoků, což se nám dařilo. Na palubovce se rovnoměrně prostřídaly všechny holky. Těší mě, že se na výhře podílel celý tým," pronesl krátce po nedělním utkání veselský kouč Jozef Hanták.

Jihomoravanky se po dvou porážkách znovu radovaly z vítězství. Díky povinné výhře se dostaly v tabulce před Zlín. „Zase jsme pokročili o kousek dál. I po vysoké výhře musíme ale zůstat na zemi, být trpělivý a pracovat dál," uvedl Hanták.

Jeho tým plnil od začátku roli velkého favorita. Ve 3. minutě vedly Veselanky 3:1. V 10. minutě už byl rozdíl ve skóre čtyřbrankový. Hostující trenér Petržala si vzal oddechový čas. Ani krátká přestávka Jihočeškám nepomohla. Panenky na palubovce dál kralovaly.

Po dvaceti minutách hry vedly o devět branek a do přestávky své vedení ještě o branku navýšily.

Zcela vražedný pak byl v jejich podání nástup do druhé půle. Úvodní desetiminutovku vyhrály Veselanky 10:2 a jejich vedení tak bylo již sedmnáctibrankové. Do konce zápasu povolily Hradečankám ještě šest tref, držely si však stále osmnácti až dvacetibrankový náskok.

Své vítězství pak svěřenkyně kouče Hantáka korunovaly pětibrankovou šňůrou v samém závěru utkání z dílny Viniatynské a Šustkové. „Nikdo se nezranil. Žádné negativa nejsou," usmíval se spokojený kouč Veselí.

Ten měl poprvé v soutěžním utkání k dispozici pivotku Petru Štetákovou. Bývalá hráčka Šaľy a ŠKP Bratislava naposledy působila v Senci. Na konci přestupního termínu ovšem zamířila do Veselí, kde by měla vydržet do konce soutěžního ročníku 2014/2015.

Štetáková už proti mladým Jihočeškám ukázala svoji kvalitu. Na demolici slabého soupeře se podílela výborným výkonem a čtyřmi brankami. „Petra Štetáková velmi stmelila obranu. Hráčky si spolupráci s ní velmi pochvalují," řekl Hanták.

Velmi dobře si v neděli počínala i slovenská spojka Bačíková, která dala sedm branek. V brance se dařilo Nejezchlebové. Mladá gólmanka svůj tým několikrát podržela. Spoluhráčku chválila i zraněná kolegyně Zvoničová. Ta laboruje s ramenem a proti Jindřichově Hradci zůstala pouze na tribuně. Hostujícímu celku však scházelo hned kvarteto stabilních hráček, což se na výkonu desátého týmu interligy výrazně projevilo. „Před týdnem jsme si dělali naděje, že bychom tady mohli odehrát lepší zápas. Bohužel jsme přijeli na Moravu bez čtyř stabilních hráček, které jsou zraněné nebo nemocné. Některé mladé holky se snažily, ale na soupeře neměly," pravil kouč Jindřichova Hradce Karel Petržala.

Zkušený lodivod měl výhrady k výsledku i předvedené hře. „Čekal jsem o něco bojovnější výkon a více zákroků brankářek. Po ostudné porážce s Mostem je tato prohra o něco snesitelnější, ale spokojený určitě nejsem," prohlásil Petržala.

Jeho tým prohrál v týdnu s Mostem a náladu si nevylepšil ani na Uherskohradišťsku. „V každém zápase uděláme spoustu technických chyb. Hráčky nedodržují základní pokyny. Určenou taktiku hrajeme pouze pár minut a pak praktikujeme svoji trvdošíjnou házenou přes střed hřiště, kde nás všichni soupeři hravě odbrání," zlobil se Petržala. „Dokud se toto nezlepší, tak nemůžeme proti silnějším soupeřům myslet na nějaké body," dodal otec známého brankáře.

V sobotu se házenkářky Veselí nad Moravou představí opět v Hodoníně. Ve sportovní hale TEZA vyzvou panenky favorizovaný Most. Atraktivní duel začíná v 16.00.

Interliga žen, 16. kolo 

HC Veselí nad Moravou – TJ Házená Jindřichův Hradec 37:15 (17:7)

Nejvíce branek: Bačíková 7, Chrenková 6 – Kohoutová 6, Maryšková a Kylarová 3.

Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 2/1. Diváci: 250. Veselí n.M.: Nejezchlebová – Šustková 4/1, Varjassiová 4, Chrenková 6/1, Bačíková 7, Jandásková 3, Slováková 1, Vinklárková, Viniatynská 3/2, Tomečková 3, Fleková 2, Štetáková.

J. Hradec: Michalová, Davidová – Kylarová 3, Vlková 2/2, Prokešová, Kohoutová 6, Kočová, Markesová, Voldánová, Jonová, Bílková, Maryšková 3, Zahradníková 1.

Další výsledky 16. kola: Slavia Praha – Partizánske 34:25 (17:10), Zlín – Michalovce 26:28 (16:15), Olomouc – Poruba 23:21 (14:10), Most – Písek 32:16 (13:8), Šaľa – Senec 43:19 (21:8).