Jinak ale zlínské spojky v derby nezářily. Obrana Brittermu byla na hru známých hráček výtečně připravena. Kočí a spol. dokázaly Štěrbovou, Poznarovou, Budayovou a Růčkou eliminovat. Výkon zlínských opor zůstal za očekáváním.

„Veselí je doma nekompromisní a trestá všechny chyby soupeře. My jsme sice nastoupili do utkání dobře, ale nedokázali jsme využít chyby, které nám domácí tým nabídl. Neproměnili jsme spoustu šancí. Nechali jsme vyniknout brankářku Lenku Černou,“ řekla Pavla Poznarová.

Podle pětadvacetileté házenkářky zaostal Zlín za domácím týmem hlavně v důrazu. „Hráčky Veselí nás mastily, řezaly. My jsme to nedokázali soupeřkám vracet. Byl to hodně bojovný zápas,“ uvedla Poznarová.

Zlín zůstal po porážce na šestém místě. Tři body za pátým Pískem a bod před dvojicí pronásledovatelů Olomoucí a Mostem. „Uvědomujeme si, že se hraje o každý bod. Že bychom dovezli body z Veselí, ale od nás nikdo nečekal. Soupeř se dostal do čela interligy. Pro českou házenou je dobře, že český tým vede soutěž. Věřím, že body urveme v dalších zápasech,“ pronesla Poznarová.

Zlín tři kola před koncem základní části stále drží čtvrté postupové místo. „Postup do play off máme ve svých rukou. Záleží na nás, jak se s tím popereme,“ řekla obávaná kanonýrka.

Pokud celek z Valašska postoupí do českého pla off, narazí v semifinále právě na Britterm. „Pokud to tak dopadne, uděláme všechno pro to, abychom urvali postup a šli do finále,“ pronesla Poznarová. „Každopádně byl to byl větší boj než v sobotu. Bude to vyhecované jako správné derby,“ dodala.