Úvodní představení Veselí si nenechala ujít necelá stovka diváků. Ti, kteří si v pátek odpoledne našli cestu do haly TEZA nemusely litovat, v Hodoníně se totiž hrála velmi dobrá házená. „Zápas nám ukázal, že jsme na správné cestě. Po náročné kondiční přípravě jsme se utkali s velmi kvalitním soupeřem. Je to velmi cenné vítězství. Budeme se snažit zdokonalovat herní projev,“ řekl trenér Brittermu Peter Sabadka.

Ten do Hodonína přivezl tři brankářky a třináct hráček. V dresu slováckého celku si dobyla premiéru i Monika Rajnohová. Osmnáctiletá spojka zvládla duel s Széresféhervárem dobře, solidní výkon podala i druhá letní posila Pavla Nevařilová, která se do Veselí vrátila po pěti letech. „Na úvod se velmi dobře ukázaly všechny hráčky. Monika s Pavlou skvěle zapadly do týmu. Budou pro nás určitě přínosem,“ pravil Sabadka.

Základní šestka však v úvodu zápasu zůstala oproti mistrovské sezoně nezměněná. Veselanky se po vyrovnaném začátku dostaly do dvoubrankového vedení, v 9. minutě vedly 4:2. Maďarky, které ve čtvrtek dvakrát vysoko prohrály se silným Györem, se ale nevzdaly a v 18. minutě vedly hlavně díky přesné koncovce 8:6.

První poločas ale skončil remízou. Jedenáctou branku slováckého celku vstřelila Rajnohová. Posila z Trenčína srovnala v poslední minutě úvodní části na 11:11.

Veselanky po změně stran přidaly. Zlepšily pohyb i přesnost a díky několika brankám v řadě navýšily svůj náskok. V 53. minutě Veselí vedlo 23:18. Széresféhervár ale závěr nevypustil a zápas lehce zdramatizoval. O výhru však české mistryně neobral.

„Byl to náročný duel. Holky ale podaly dobrý výkon. Věřím, že se budeme i nadále zdokonalovat a že se do začátku sezony dostaneme do optimální formy,“ přeje si Sabadka, který by v kádru rád přivítal ještě jednu posilu. „Chtěli jsme ještě jednu střelkyni, levačku. I bez ní však budeme silnější,“ řekl Sabadka.

Toho potěšil i výkon mladých hráček. Ty dostaly příležitost ve třetí třetině, která se hrála na žádost maďarského kouče. „Holky udělaly za poslední rok velký pokrok. Velmi dobře se ukázala Vinklárková, nezklamay mě ani Klára Jandásková s Luckou Jagošovou. Snažila se i Kamila Kratochvílová,“ pronesl slovenský trenér.

V náročných podmínkách, kdy teplota v hale byla osmadvacet stupňů, měly problémy i mnohem zkušenější házenkářky. „V tom vedru se těžko běhalo,“ uvedla Pavla Nevařilová. Bývalá reprezentantka se už v novém týmu aklimatizovala. „Po pěti letech začínám novou éru. Příprava byla náročná jako pokaždé v Česku. Doufám, že se to bude už jenom zlepšovat,“ pronesla zkušená hráčka.

Hráčky Veselí se po úvodním přípravném zápase přesunuly do Partizánského, kde se zúčastnily kvalitně obsazeného turnaje. Na Slovensku se kromě domácích házenkářek a českého mistra představily ještě Šaľa a Most. Do mistrovské sezony vstoupí Veselanky začátkem září, kdy je na programu kvalifikační skupina Ligy mistryň.

Ve středu 17.8 se na Slovácku představí Sokol Písek, který se v hodonínské sportovní hale utkání s rakouským celkem Handball McDonald´s Wiener Neustadt. Zápas začíná v 19.00.

Organizátoři si od podobných utkání hodně slibují. „Není to o penězích ale o propagaci ženské házené,“ zdůraznil hodonínský jednatel. „Chceme, aby si týmy zvykly jezdit do Hodonína, kde máme skvělé zázemí, ubytování i regeneraci na patřičné úrovni. Navíc pro naše holky je výzva vidět na vlastní oči evropské týmy,“ přidal Bičan, který věří, že si diváci do haly cestu najdou. Přípravný zápas Veselí si nenechaly ujít ani hráčky Kunovic, které byly na soustředění na Mlýnkách.

HK Britterm Veselí nad Moravou – Alco Széresféhervár 25:24 (11:11)
Diváci: 80
Veselí: L: Černá, D. Zvoničová, Benedíková – Rajnohová, Kratochvílová, Jagošová, Drotárová, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková, Chmelařová, Fleková, Kočí, Súkenníková, Nevařilová.
HK Britterm Veselí nad Moravou – Alco Széresféhervár 13:17