Takový úvod Veselanky nepamatují. I ve středu v Ostravě sice slovácký celek brzy vedl, ale o náskok rychle přišel a až do konce střetnutí tahal za kratší konec. Proti Senci bylo všechno jinak.

„Byl to pohodový zápas, jasné dva body. Z naší strany to vypadalo dobře. Důležité bylo, že nám vyšel začátek. Obrana hrála dobře, výborně chytala Vanda Nejezchlebová," uvedla dlouholetá opora Veselí nad Moravou Lenka Fleková.

Zkušená spojka ovšem vysoké vítězství nepřeceňovala. „Senec nebyl úplně špatný, ale takového soupeře musíme porážet vyšším rozdílem a ne s ním hrát vyrovnanou partii. I přes výhru o šestnáct gólů pořád máme co zlepšovat," řekla bývalá reprezentantka.

Jihomoravanky vlétly na domácí tým jako uragán a v 11. minutě vedly rozdílem devíti branek. Střelecky se v úvodu střetnutí dařilo zejména křídelnici Jandáskové a spojce Varjassiové. „Většinu branek jsme daly po rychlých protiútocích," řekla Fleková.

Mladé Slovenky na chvíli vysvobodil oddechový čas. Po krátké přestávce se hráčky Sence, které poprvé skórovaly až ve 13. minutě, probraly.

Proti rozjetým panenkám neměly šanci. Domácí házenkářky se sice snažily, ale proti pozorné obraně se absolutně nedokázaly prosadit. Čelit nedokázal Piccard ani nájezdům protivníka. Postupem času se rozstřílely i kapitánka Tomečková s reprezentantkou Chrenkovou. Po prvním poločase vedl favorit o deset branek.

Hráčky Veselí hrály i ve druhé půli v naprosté pohodě. Svěřenkyně trenéra Hantáka dál navyšovaly svůj náskok a proti odevzdanému soupeři si vylepšovaly osobní statistiky.

Ve 39. minutě vedl osmý tým interligy již 25:10. A kanonáda pokračovala i nadále.

Rozjeté panenky nezastavilo ani vyloučení kapitánky Tomečkové, která po třech dvouminutových trestech uviděla červenou kartu.

Druhá půle místy připomínala exhibici. Jelikož se domácím střelkyním absolutně nedařilo, zahrávala jeden sedmimetrový hod i brankářka Bónová. Ta však stejně jako před ní Dudová se Štefikovou, a po ní Palková, na gólmanku Nejezchlebovou nevyzrála. Na druhé straně do černého mířily všechny hráčky Veselí. „Bylo fajn, že si zahrály všechno holky," uvedla Fleková.

Domácímu týmu citelně scházela jedna z nejlepších střelkyň WHIL Dominika Kodajová. Členka širšího kádru slovenské ženské reprezentace totiž odešla na hostování do Šaľy, kde bude působit minimálně do konce sezony.

Veselí zase scházela šestnáctiletá spojka Šustková, která si v Břvích u Prahy plnila reprezentační povinnosti. Stále zraněná je Slovenka Hvostáľová.

Veselí má nyní stejně bodů jako Olomouc. Sedmý Zlín si před moravskými rivaly drží dvoubodový náskok. Vylepšit bilanci si mohou panenky již v sobotu v Hodoníně, kde ve sportovní hale TEZA vyzvou Partizánské. Zápas začíná v 18.00.

ŠKP Piccard Senec – HC Veselí nad Moravou 19:35 (9:19)

Nejvíce branek: Dudová 7, Gáliková 6 – Bačíková 7/2, Varjassiová 6, Chrenková 6/1. Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula. Vyloučení: 4/4. Červená karta: 46. Tomečková (Veselí nad Moravou). Sedmimetrové hody: 4/0 – 5/5. Diváci: 100.

Senec: Bónová – Gábrišová 1, Štetáková 3, Gáliková 6, Palková, Kurčinová, Štefíková 2, Dudová 7, Pavelová.

Veselí n.M.: Zvoničová, Nejezchlebová – Jagošová 1, Varjassiová 6, Chrenková 6/1, Bačíková 7/2, Jándásková 5, Slováková 1, Vinklárková 1, Viniatynská 1, Tomečková 5/1, Fleková 2/1.

Další výsledky 13. kola: Partizánske – Jindřichův Hradec 28:20 (15:11), Písek – Slavia Praha 25:29 (9:15), Poruba – Most 26:24 (13:13), Zlín – Šaľa 26:25 (11:12), Michalovce – Olomouc 41:18 (19:8).