Ve čtvrtfinále se utkají neporažený lídr soutěže, Kapacity Skoronice, s osmou Admirou, třetí Beastie Boys vyzvou Zweigltrebe, čtvrtí Kuci vopálený se o postup do semifinále utkají s pátým Ocelitem.

Poslední dvojici tvoří loňský vítěz, Veselský výběr, a pořádající Parma. Oba týmy se utkaly už v sobotu. Navrch měli ve sklářské hale Veselané, kteří v souboji posledních dvou šampionů přehráli Parmu 11:6. Hattrickem se blýskli Václav Kalfař a Roman Grabec.

„Proti fotbalistům jsme mohli akorát překvapit. Kdybychom náhodou vyhráli, tak jsme mohli pomýšlet ve čtvrtfinále na jiného soupeře. Nakonec se nám zaskočit favorita nepodařilo. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál,“ pravil kapitán Parmy Ludvík Pintera.

Pořadatelský tým držel s Veselím krok pouze několik minut. Na trefu Kalfaře odpověděl právě Pintera, ale to bylo ze strany Parmy na hodně dlouhou dobu vše. Jen posuďte sami. po brance Matušky to bylo 2:1, pak se dvakrát prosadil Antonín Grabec, další gól přidal Kalfař, pozadu nezůstali ani Roman Grabec s Šebestou. Po dalším gólu Matušky to byo již 8:1!

Parma se probrala až za rozhodnutého stavu. Uvolněné hrající Veselané nechali soupeře zkorigovat narozdíl tří branek. Brankáře Runkase dvakrát překonal Šťastný a jednou Víšek. Mezitím si stihl dát Kalfař vlastní gól.

Žádné drama se ale v Kyjově nekonalo. Výtečně hrající Kalfař završil hatrick a zvýšil na 9:5. Parma odpověděla brankou Víška a dalšími neproměněnými šancemi. Závěr už znovu patřil Veselskému výběru. Výhru favorita pečetili bratři Grabcovi.

„Hráli jsme velmi dobře. Generálka na vyřazovací boje nám vyšla,“ řekl Veselan Zdeněk Huspenina. Ten v sobotu nastoupil teprve podruhé. Veselí se v boji o semifinále opět utká s Parmou. „Uvidíme, jestli se soupeř posílí. Věřím, že předvedeme stejný výkon jako dneska. Cílem je každopádně postup. Máme skvělé útočníky Kalfaře a Vorálka, kteří by mohli rozhodnout,“ pravil Huspenina.

Parma před vyřazovacími boji neskládá zbraně. I když do utkání s Veselím jde v roli jasného outsidera. „Můžeme jenom překvapit. Veselí je totiž velký favorit,“ míní Pintera. „Pokud zlepšíme defenzivu a budeme vycházet ze zajištěné obrany, tak máme šanci. Čím méně branek dostaneme, tím větší šanci máme. Nemůžeme ale prohrávat o šest gólů. To prostě nejde,“ doplnil.

Loni Parma do vyřazovacích bojů nepostoupila. Letos jde do play off se sedmého místa. „Oproti loňsku jsme spokojenější, ale žádná sláva to taky není,“ řekl Pintera.

Parma – Veselí 6:11 (1:5)

Branky: Kalfař 3, R. Grabec 3, Matuška 2, A. Grabec 2, Šebesta – Šťastný 2, Víšek 2,Pintera, vlastní Kalfař,

Rozhodčí: Daniel

Diváci: 10

Parma: Vlach – Rudolf Jelínek, Pintera, Víšek, Šťastný, Trimaj, Sedlář, Poláček, Roman Jelínek, Hudeček.

Veselí: Runkas – R. Grabec, Matuška, Kalfař, Šebesta, A. Grabec, Huspenina, Vorálek, Roubal.

Další výsledky 9. kola: Nový Svět – Kuci vopálený 5:14 (Dobeš 2, Schiel, Z., Křižka, Dořman – Červinek 4, Zýbal 3, Radek Kundrata 2, Polcr 2, Hála, Macek, Bátora), Zweiglterebe – Bestie Boys 4:5 (Zbořil 2, Holeček, L. Možíš – Marek Žandovský 2, Kuchař 2, Tichý), Admira – Ocelit 4:3 (střelci nehlášeni)

1. Kapacity 8 0 0 83:35 24
2. Veselský výběr 5 1 2 58:50 16
3. Beastie Boys 3 3 2 47:55 12
4. Kuci vopálený 3 2 3 42:38 11
5. Ocelit 2 4 2 49:37 10
6. Zweigltrebe 3 0 5 52:62 9
7. Parma 2 2 4 41:48 8
8. Admira 2 1 5 38:47 7
9. Nový svět 1 1 5 27:65 4