Některé české sázkové kanceláře si v sobotu večer mnuly ruce. I když byly Veselanky v souboji s Partizánským mírným favoritem, spousta fanoušků domácímu týmu nevěřila a hlavně díky vysokému kurzu na vítězství hostů tipovala výhru slovenského celku.

Panenky se ale po porážce v Prešově zvedly a i bez dvou stabilních hráček dokázaly nepříjemného soupeře udolat. Výhra nad Slávií se nerodila lehce a byla značně vydržená, o to větší radost z ní domácí házenkářky měly.

Spokojený byl i kouč Ján Packa, který si ve své domácí premiéře připsal důležité dva body. „Partizánske má sympatické družstvo, proto jsem velmi rád, že jsme s ním vyhráli. Za vítězství musím poděkovat děvčatům i fantastickému publiku, které nás v oboustranně korektním zápase podporovalo od začátku do konce," prohlásil veselský trenér, který nebyl před utkáním v jednoduché pozici.

Slovenský kouč musel najít náhradu za Vinklárkovou a nečekaně i za Šustkovou, která si zlomila na čtvrtečním tréninku levou ruku. „Snažili jsme se dát tým po psychické stránce do kupy. Velkým problémem bylo zranění Šustkové. Holky však i bez ní podaly v obraně lepší výkon než v předcházejících zápasech," řekl Packa.

Ten byl spokojený především s defenzivou, s výkonem spojek a brankářkou Stojarovou. „Holky se snažily plnit taktiku, kterou jsme v posledních dnech trénovali. Zatím nám to nejde tak, jak bych si představoval. Věřím ale, že pokud to budeme stále opakovat, že se hráčky do toho dostanou a bude to dobré," pravil Packa, který viděl v obranně svého týmu pokroky a zlepšení. „Zhlédl jsem pár předcházejících zápasů Veselí na videu a musím říct, že dříve holky v obraně pouze stály a nepohybovaly se. Teď jsme byli agresivnější a přerušovali kombinace soupeře," všiml si dvaašedesátiletý odborník.

Zato Partizánske mělo při útocích soupeře v defenzivě větší mezery. „Zápas ve Veselí jsme si prohráli sami, neboť holky nedodržely některé věci, které jsme si řekli v kabině. Hlavně v obraně jsme nebyli důrazní. Navíc postavení děvčat nebylo takové, jaké bychom chtěli mít. Stále tam jsou chyby, po kterých dostáváme branky. Tyto maličkosti souvisí i s výkony gólmanek," řekl hostující trenér Peter Olšavský, který měl výhrady i ke střelbě a zakončení. „V útoku jsme zahodili spoustu vyložených šancí. Bylo to přes dvacet, což je moc. To se nám stalo i v předcházejících zápasech. V koncovce se trápíme delší dobu," posteskl si Olšavský. „Můžeme dělat všechno možné, ale pokud nebudeme střílet góly, nebudeme vyhrávat. Soupeř byl efektivnější a vyhrál zaslouženě," přidal.

V prvních dvaceti minutách utkání byly hra i skóre zcela vyrovnané. Veselanky se poprvé dostaly do vedení v 18. minutě, kdy se prosadila Vargová. Byla to právě slovenská kanonýrka kdo společně s další mladou střelkyní Gajdošíkovou a další spojkou Slovákovou, kdo se velkou měrou podílel na zvýšení náskoku. Po mírné korekci ze strany Slovenek si ale panenky do kabin nesly pouze dvoubrankovou výhodu.

Ve druhé půli Jihomoravanky soupeřkám znovu odskočily, tentokrát už na rozdíl pěti gólů. Hráčky Partizánskeho ale v závěru znovu mocně korigovaly. Veselí v hektickém závěru nápor soupeře ustály a dvoubrankový odstup si i díky výtečným zákrokům gólmanky Stojarové a nesmírnému nasazení celého týmu pohlídaly. Vítězství v poslední minutě zpečetila přesnou trefou Vargová. „Naším hlavním problémem momentálně je kondice. V posledních deseti minutách holky mlely z posledního, s únavou přišly i technické chyby," uvedl Packa.

Partizánske toho ale nedokázalo využít. „Dost dlouhou dobu gratuluji soupeřům k vítězství, což mě moc mrzí. Taky chci, aby mi někdo popřál k výhře," řekl Olšavský.

Veselí tak přerušilo sérii porážek. Nyní má mladý tým před sebou další dva těžké venkovní duely. V sobotu zajíždí slovácký celek na východ Slovenska do Michalovcí, o týden později se představí v Porubě. „Iuventa je plně profesionální tým, která hrají házenou, jenž jsem ji naučil. Těším se na kamarády, halu i tisíc diváků ," pronesl Packa, který se debaklu neobává. „Na Michalovce se dobře připravíme. Neříkám, že tam jedeme vyhrát, ale zbraně mít složené nebudeme. My totiž nepotřebujeme vyhrát v Michalovcích, ale doma s Olomoucí a Zlínem nebo v Písku," dodal.

Interliga házenkářek, 13. kolo

HC Veselí nad Moravou – HK Slávia Partizánske 25:22 (13:11)

Nejvíce branek: Slováková 7, Vargová 7/3, Gajdošíková 5 – Holá 6, Michnová 5/3, Szökeová 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 2/5. Diváci: 400.

Veselí nad Moravou: Nejezchlebová, Stojarová, Lekešová – Varjassiová, Jašková, Vysloužilová, Jandásková 3, Lukšíková, Slováková 7, Vinklárková, Gajdošíková 5, Vargová 7/3, Štetáková 3.

Partizánske: Sulovská, Škvareninová – Vasičová 2, Szökeová 4, Kankulová, Radovaničová 2, Michnová 5/3, Bettáková 1, Gregušová, Kapsová 1, Krajčovičová, Hollá 6, Šimáková 1.

Více informací a článků ze sobotního utkání najdete v úterním vydání Týdeníku Slovácko.