„Je to velká škoda. Mohli jsme hrát o vánočních svátcích krásný turnaj. Místo toho budeme v Praze trénovat,“ uvedl na oficiálních stránkách Slavie Praha domácí kouč Antonín Střelec. „Jsem hrozně zklamaný, jelikož jsme měli na to uspět,“ doplnil zkušený trenér.

Jeho tým vstoupil do pohárového duelu lépe. Slavie vedla ve 3. minutě už 3:1. Veselí, které nastoupilo bez brankářky Lenky Černé a zkušené spojky Jarmily Kočí, ale rychle odpovědělo. Po třech brankách Tomečkové vedl slovácký celek 4:3.

Britterm svůj náskok postupně navyšoval, v 17. minutě to bylo už 9:5. Kouč Střelec si vzal oddechový čas. Slavii time out pomohl. Slavia, která se opírala hlavně o výkon kanonýrky Kláry Černé a druhé reprezentační spojky Kutlvašrové, dokázala náskok Veselí do konce prvního poločasu stáhnout. Do kabin se tak šlo za stavu 13:12 pro Veselí.

Úvod druhé půle patřil panenkám. Veselanky vedly ve 34. minutě už 17:12 a o výsledku se zdálo být rozhodnuto. Pak se však rozchytala domácí gólmanka Satrapová, která si poradila se sedmičkou Tomečkové i šancemi Chmelařové a Nevařilové.

"Nevím, co si mám o našem výkonu myslet. Hráli jsme v domácím prostředí, navíc s fantastickou brankářkou Lucií Satrapovou v zádech," řekl Střelec.

Veselí pomohl až oddechový čas. Po krátké přestávce protrhly hráčky Veselí střelecké trápení a hlavně díky výtečně hrající spojce Drotárové si hostující tým vytvořil rozhodující náskok. Slávistky se v závěru snažily o zvrat, ale po faulech Jonášová a Kutlvašrové přišly o poslední naději.

„Veselí nás ničím nepřekvapilo. My jsme ale zcela ztratili pojem, co je to disciplína. Holky musí začít při hře myslet. Hráčky zakončovaly akce z nepřipravené střelby. Z první a druhé přihrávky. A to i v době, kdy chyběly do konce duelu dvě minuty,“ zlobil se po utkání lodivod červenobílých.

Britterm v tradičně hektickém závěru těsný náskok uhájil a po těsné výhře 26:25 slavil postup do semifinále Českého poháru. "Do Prahy jsme dorazili v okleštěné sestavě, přesto naše děvčata hrála velmi dobře. Dařilo se nám předevšímv obraně. Z té jsme se dostávali do šancí a do rychlého protiútoku. Stejně tak i do postupného. V něm nás ale často zradila koncovka. Pokud bychom proměňovali vyložené příležitosti, vyhráli bychom daleko výraznějším rozdílem,“ pronesl veselský kouč Peter Sabadka.

Ten ocenil hlavně výkon slovenské spojky Zuzany Drotárové. "Dařilo se všem hráčkám. Vyzdvihnout ale musím Drotárovou, která čněla nad ostatními," pochválil svěřenkyni Sabadka.

Slovácký tým dokázal ve středu eliminovat rychlý útok Slavie. "To podle mě rozhodl. Herně jsme byli lepší a zaslouženě zvítězili,“ dodal Sabadka.

Náročný program Veselí pokračuje v neděli. Panenky se v 10. kole interligy představí ve Zlíně. Moravské derby začíná v 17.00.

Čtvrtfinále Českého poháru -
Slavia Praha - HK Britterm Veselí nad Moravou 25:26 (12:13)
Nejvíce branek: K. Černá 10/3, Kutlvašrová 8 - Drotárová 6, Fleková a Nevařilová po 5, Súkenníková a Tomečková po 4
Rozhodčí: Hájek, Macho. Vyloučení: 5:3. Sedmimetrové hody: 5/3 - 6/3. Diváci: 80.
Slavia: Peerová, Satrapová – Raková, Knedlíková 1, Romanczinová, Pekařová, Mouleová 1, Černá 10/3, Königová, Jonášová 2, Jačková, Kutlvašrová 8, Kvasničková 1, Jedličková 2.
Veselí: Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 1, Kratochvílová, Jagošová, Drotárová 6, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková 4/2, Chmelařová 1, Fleková 5, Sůkenníková 4/1, Nevařilová 5.