Olšovská se zranila na soustředění slovenské reprezentace. Mladá hráčka nedohrála přípravné střetnutí s Érdem, když po jednom z obranných zákroků při dostoupení soupeřky ucítila bolest v levé ruce.

Opora Veselí nad Moravou se sebezapřením ještě odehrála tři útočné akce, delší pobyt na palubovce ji ale nepříjemný úraz nedovolil. „Zranila jsem se hned na začátku utkání. Protože nešlo o ruku, se kterou házím míč, dokázala jsem balon zpracovat a přihrát," uvedla v rozhovoru pro slovenskou agenturu SITA Mária Olšovská.

Vysoká házenkářka ovšem v desáté minutě s bolestí usedla na střídačku a po konzultaci s lékaři ihned zamířila do nemocnice na rentgen. „Vyšetření ukázalo, že jde o spirálovitou zlomeninu na ruce. Jde o místo mezi zápěstím a prsty," informovala Olšovská, která s ženským národním týmem ani neodcestovala na mezinárodní turnaj do Polska.

Místo zápasů absolvovala další vyšetření. „Následující den jsem šla na speciální chirurgickou ambulanci, která se nachází v bratislavském Ružinově. Tam mi oznámili, že bude lepší, když se podrobím operaci," řekla Olšovská.

Právě díky včasnému zákroku se urychlí i návrat házenkářky na palubovky. „Operace mě čeká příští týden," prozradila odchovankyně Rohožníku, která v minulosti nosila i dres bratislavského Interu a ŠKP.

Se službami elitní střelkyně na podzim nepočítal pouze kouč Veselí Varga, ale i trenér Dušan Poloz. Známý český odborník povede Slovenky v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2017. Právě tento důležitý turnaj, který se od 25. do 27. listopadu koná v Šaľe, by Olšovská ráda stihla. „K tréninku a plné zátěži bych se měla vrátit až po absolvovaní rehabilitace někdy na začátku prosince. Já však věřím, že když nejde o hodovou ruku, že návrat bude rychlejší," doufá šikovná házenkářka. „Udělám všechno pro to, abych se vrátila dřív a stihla kvalifikační turnaj," přidala odhodlaně.

Rodačka z Malacek přitom ještě pár týdnů před startem letošního interligového ročníku vůbec nevěděla, kde bude hrát. Mistrovské Michalovce chtěly házenkářku získat zpět do kádru, dvaadvacetiletá kanonýrka ale neměla o návrat do klubu, ve kterém měla platnou smlouvu, zájem. V jednu chvíli se dokonce mluvilo o konci kariéry. Nepříjemné období pro Olšovskou skončilo pár dnů před startem letošní sezony, když se vedení slováckého celku domluvilo s Iuventou a hráčku vykoupilo.

Poctivá spojka si svými výkony na jihu Moravy řekla o nominaci do slovenské reprezentace, nyní si však od milovaného sportu pár týdnů odpočine. „Moc mě to mrzí, ale nedá se nic dělat. Budu holkám držet palce. Věřím, že zápasy zvládnou i beze mně," dodala Olšovská.