Hostující trenér Slavomír Varga byl rád, že splnil záchranářskou misi a pro Veselí zachránil interligu. Poslední výsledky jihomoravského týmu ale značně ovlivnily absence opor. Slovácký celek odehrál závěrečné duely s torzem a téměř bez střídání. „Věřím, že taková sezona se již nebude opakovat. Je zázrak, že jsme se v takové sestavě zachránili," prohlásil slovenský kouč Varga, který šesté místo stejně jako hráčky i funkcionáři samozřejmě bral.

„Vyšší ambice tým neměl," připomněl Varga, který v rozjetém ročníku nahradil Radima Pernického.

Výkony družstva šly pod vedením slovenského trenéra nahoru, rozsáhlá marodka ale plány na postup do play off zhatila. Záchranu přinesly duely s Plzní, zápasy s Olomoucí se odehrály spíše z povinnosti. „Jsme rádi, že máme soutěž za sebou. Už přemýšlíme, jak kádr doplnit pro příští sezonu," řekl Varga.

Ten moc dobře ví, že družstvo potřebuje posílit a především rozšířit. Zacelit díru po kapitánce Zelinkové, Viniatynské a dalších hráčkách ovšem bude nesmírně složité. Navíc Veselí po třech letech opouští Slovenka Varjassiová, zájem je i o další panenky. „V tomto složení, v jakém jsme odehráli poslední duely s Olomouci, těžko můžeme pomýšlet na lepší výsledky," ví Varga.

„Utkání jsme absolvovali s pěti použitelnými hráčkami," přidal.

Házenkářky Olomouc vstupovaly do druhého duelu o páté místo s venkovním vítězstvím 32:29. S jihomoravským soupeřem si Zora dokázala poradit na domácí půdě ještě výraznějším rozdílem a celá série měla pro Hanačky rychlý a úspěšný konec.

Přesto tým v interlize pomýšlel na lepší umístění.„Potvrdili jsme, že patříme mezi lepší česká mužstva. Ale jsme zklamaní, že jsme neuspěli v jednom zápase v Písku a ty dva body nám pak chyběly, abychom se dostali do nejlepší čtyřky. Spokojenost by byla větší," uvažoval kouč olomouckého celku Jan Bělka, kterého však potěšil alespoň zvládnutý závěr a série s Pískem a s Veselím.

„Hodnotím to pozitivně, odehráli jsme to ve čtyřech vítězných zápasech. Smutné na tom je, že kdybychom obě ta družstva porazili v sezoně, tak hrajeme asi o jiný flek," zamrzelo lodivoda hanáckého celku.

Poslední souboj o umístění si jeho svěřenky skutečně příliš nekomplikovaly. Veselí dorazilo do Olomouce v oslabené sestavě, přesto hrálo s domácími dvacet minut vyrovnanou partii. Dalších sedm minut před přestávkou se ale výrazně lépe povedlo Zoře a do druhé půle už veselské panenky vstupovaly s mankem pěti gólů.

Po přestávce hostující hráčky přece jen zápas trochu zdramatizovaly, ve 44. minutě ztrácely jen dvě branky. Hanačky však další úsek zvládly v poměru 5:0 a o jejich vítězství bylo rozhodnuto. „Chvilku tam bylo trošku podcenění, ale pak jsme zase zabrali. Zase jsme nedali spoustu vyložených šancí. Ale i tak jsme to v klidu dohráli, měli jsme to pod kontrolou," pronesl kouč Bělka, který by měl na lavičce Olomouce pokračovat ještě jednu sezonu.

V kádru Zory sbíraly zkušenosti také mladé hráčky. I s jejich pomocí byla obranná činnost týmu podle Bělky na solidní úrovni. Větší problém viděl hanácký kouč v ofenzivní fázi hry. „Ve druhé části sezony jsme propadli v útoku. I poslední zápas toho byl dokladem. Šance jsme měli, ale proměňování nás trápilo. I když holky mají nastříhaná videa brankářek a tréninková morálka je dobrá, tak je tam něco špatně. To ještě musíme analyzovat," řekl k dalším trenérským plánům Jan Bělka.

DHK Zora Olomouc – SHK Veselí nad Moravou 30:22 (17:12), konečný stav série: 2:0

Nejvíce branek: Růžičková 6/3, Gebre Selassie 4, Kapsová 3 – Vinklárková 6, Olšovská 5/2, Varjassiová 4/3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/5. Vyloučení: 1:0. Diváci: 160