Panenky ztráta dvou bodů hodně bolí. Svěřenkyně trenéra Jána Packa se mohly v případě výhry zbavit jednoho soka. V regionálním derby ovšem nezvládly koncovku a po další zbytečné prohře přišly i o poslední triumfy. „Porážka pro nás znamená velkou komplikaci z hlediska postupu do play off," uvědomuje si vedoucí veselského družstva Ivo Sádlo, který na pozápasové tiskové konferenci znovu zastupoval kouče Packu.

Podle zlínského trenéra však ještě není boj o vytouženou pozici čtvrtého nejlepšího českého týmu zdaleka rozhodnutý. „Bude se o to hrát až do konce," míní Peter Sabadka. Slovenský odborník znovu ukázal, že to na bývalý klub umí.

Známý trenér si bitvu dvou tradičních moravských soupeřů stejně jako zaplněná veselská hala užíval. „Diváci viděli vypjatý zápas. Myslím, že se i házenou bavili," řekl Sabadka. „Derby bylo vyhecované od začátku do konce," přitakal Sádlo.

Víc článků ze sobotního utkání najdete v pondělním tištěném vydání Hodonínského deníku Rovnost

Nástup do utkání měly lepší domácí hráčky, které v 16. minutě vedly 8:4. Úsek mezi 18. a 27. minutou ale vyšel výrazně lépe celku z Valašska. Zlíňačky tuto pasáž zápasu ovládly 6:1 a do druhého poločasu šly s jednobrankovou výhodou. „Domácí tým sice měl lepší nástup, ale od stavu 8:4 jsme se dostali do hry. Musím přitom vyzdvihnout především střeleckou produktivitu Sobieské, která dala pěkné branky ze střední i větší vzdálenosti, což nakonec rozhodlo," prohlásil Sabadka.

Veselanky sice krátce po změně stran srovnaly náskok protivníka, ale až do 54. minuty se oba celky tahaly o jedinou branku. Závěr vyrovnaného střetnutí patřil hostujícímu týmu. V závěrečné pětiminutovce proměnily Hradilová s Nygrýnovou a Kamenářovou pro Zlín celkem čtyři trefy, za Veselí už v poslední minutě zareagovala pouze Jandásková. „Na konci utkání rozhodla asi nezkušenost našich hráček. Nezvládli jsme závěr, když jsme dostali několik laciných branek," prohlásil Sádlo. „Nepodržely nás brankářky ani obrana nepracovala tak, jak bychom si představovali," přidal.

Zatímco první měření tradičních soků v letošní sezoně skončilo remízou, tentokrát oslavily na palubovce rivala Zlíňanky dvoubrankovou výhru. „Holky musím pochválit za to, jak těžký zápas zvládly. Věděli jsme, že soupeř disponuje kvalitními spojkami a dobrou souhrou s pivotem na brankovišti. Připravili jsme se na to a Štetákovou jsme eliminovali, což byl jedním z klíčových faktorů," řekl Sabadka.

Na sobotní utkání nebude příliš v dobrém vzpomínat domácí křídelnice Barbora Eliášová. Posila z prvoligového Jindřichova Hradce se krátce po svém příchodu na palubovku zranila a s podvrtnutým kotníkem na levé noze sledovala zbytek duelu ze střídačky. „Je to pro nás další ztráta," povzdechl si Sádlo. „Před zápasem jsme se rozmýšleli, jestli zařadíme na soupisku Eliášovou nebo Vysloužilovou, protože kvůli pravidlu tří hostujících hráček v utkání mohla nastoupit jen jedna z nich. Bohužel Eliášová se po pěti minutách zranila," dodal zklamaně.

Házenkářky Veselí nad Moravou mají nyní volno. Zápas v Písku si totiž předehrály (27:34). Doma se představí až ve středu 25. března, kdy je na programu semifinálové utkání Českého poháru s Mostem. Následně v sobotu vyzvou v dalším atraktivním souboji Olomouc.

HC Veselí nad Moravou – HC Zlín 21:23 (11:12)

Nejvíce branek: Šustková 5, Gajdošíková, Slováková a Jandásková 4 – Sobieská 7, Očadlíková 6, Hradilová 4. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Vyloučení: 4:6. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Diváci: 350.

Veselí n.M.: Stojarová, Nejezchlebová, Lekešová – Dolečková, Eliášová, Varjassiová 2, Jandásková 4, Lukšíková 1, Slováková 4, Vinklárková 1, Šustková 5, Gajdošíková 4/1, Vargová, Štetáková.

Zlín: Mikšovská, Turóciová – Nudni Tóthová 1, Sobieská 7, Nygrýnová 1, Očadlíková 6, Drotárová 1, Kříčková 1, Hradilová 4/2, Novotná, Kolářová, Kamenárová 2, Z. Marčíková, Budayová, Dufková.